DENİZ GEZMİŞ, YUSUF ASLAN VE HÜSEYİN İNAN MEZARLARI BAŞINDA ANILDI

Eklenme Tarihi: 31/05/2013

DENİZ GEZMİŞ, YUSUF ASLAN VE HÜSEYİN İNAN MEZARLARI BAŞINDA ANILDI  

 Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan idam edilişlerinin 41. yılında mezarları başında anıldı. Binlerce kişinin katıldığı anma etkinliğinde, devrimcilerin avukatı Halit Çelenk de unutulmadı. Anma için demokratik kitle örgütleri, meslek odaları, siyasi partiler saat 12.00`da Karşıyaka mezarlığında bir araya geldi. Anmaya İMO Ankara Şubesi yöneticileri, üyeleri ve genç-İMO üyeleri de katıldı.

 Halit Çelenk`in eşi Şekibe Çelenk`in de katıldığı anmada Denizler şahsında devrim ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenler adına saygı duruşunda bulunuldu, üç devrimcinin idam sehpasındaki son sözleri de hep bir ağızdan haykırıldı.

 Kurumlar adına ortak basın açıklamasını yapan KESK Ankara Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Dengiz Sönmez, ABD emperyalizmine, NATO askeri olmaya, işbirlikçiliğe karşı onurlu bir duruşu Denizlerden öğrendiklerini söylediği konuşmasında devraldıkları miras doğrultusunda AKP`nin faşizan ve işbirlikçi politikalarına karşı mücadele edeceklerini dile getirdi. Yazar Aydın Çubukçu da Ortadoğu`daki emperyalist savaşa karşı bir kez daha barışı haykırmak gerekliliğine dikkat çekti. Konuşmaların ardından kortejler eşliğinde Gezmiş, Aslan ve İnan`ın mezarları ziyaret edildi.TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası