TOPLUMCU MÜHENDİSLİK MİMARLIK GÜNLERİ

İKK bileşeni Oda öğrenci örgütleri tarafından 18-19 Mayıs 2013 tarihlerinde ?Toplumcu Mühendislik ve Mimarlık? günleri etkinliği Ankara?daki üniversitelerde öğrenim gören öğrenci üye temsilcilerin katılımı ile düzenlendi.

Eklenme Tarihi: 06/06/2013

TOPLUMCU MÜHENDİSLİK MİMARLIK GÜNLERİ 

İKK bileşeni Oda öğrenci örgütleri tarafından 18-19 Mayıs 2013 tarihlerinde "Toplumcu Mühendislik ve Mimarlık" günleri etkinliği Ankara`daki üniversitelerde öğrenim gören öğrenci üye temsilcilerin katılımı ile düzenlendi. 

Mühendislik, mimarlık ve şehir planlama öğrencileri yan yana gelmek, emeğin ve bilimin yanında olmak için düzenlenen etkinlik 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü Milli Kütüphane Konferans Salonu`nda, 19 Mayıs 2013 Pazar günü İMO KKM Teoman Öztürk Salonu`nda yapıldı. Etkinliğe İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi başkanı Selim Tulumtaş ve Yönetim Kurulu Üyesi Özer Akkuş da katıldı. 

Etkinlik Makine Mühendisleri Odası (MMO) Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Ercüment Şahin Çervatoğlu ve Bilgisayar Mühendisleri Odası (BMO) genç-üye örgütlüğünden Ali Açıkgül`ün açılış konuşmaları ile başladı.

Milli Kütüphane Toplantı Salonu`nda gerçekleşen etkinliği ilk günü; "Bologna Süreci ve Meslek Etiği" başlıklı oturumda Dokuz Eylül Üniversitesi`nden Araş. Gör. Dr. Ümit Akıncı ve ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Defne Kıran, "Türkiye ve Ortadoğu`da Enerji Politikaları" başlıklı oturumda Ortadoğu Uzmanı-Yazar Faik Bulut, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi`nden Ali Yiğit ve Barış Şanlı, "Barınma Hakkı Ve Kentsel Mücadeleler" başlıklı oturumda ODTÜ İktisat Bölümü`nden Prof. Dr. Yakup Kepenek, ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü`nden Doç Dr. Tarık Şengül ve Gazeteci Yazar Metin Yeğin konuştu. 

İMO KKM Teoman Öztürk Salonu`nda gerçekleştirilen etkinliğin ikinci günü ise; "İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği" başlıklı oturumda A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı - MMO Yönetim Kurulu Üyesi Bedri Tekin ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı`ndan Yüksek İnşaat Mühendisi M. Kayhan Topaloğlu, "Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği ve Mühendislikte Kadın" başlıklı oturumda Medyatava Haber Portalı Editörü Burçak Çürül, "Ulaşım Politikaları" başlıklı oturumda Atılım Üniversitesi`nden Yrd. Doç. Dr. Cumhur Aydın ve Mimar-Ulaşım Plancısı Erhan Öncü, "İnternette Sansür ve Özgürlük" başlıklı oturumda Bilkent Üniversitesi`nden Doç. Dr. Mustafa Akgül ve Bilgisayar Mühendisleri Odası`ndan İzlem Gözükeleş konuştu.

Etkinlik "Mesel" konseri ile son buldu.TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası