Panel: Mısır ve Suriye`de Son Gelişmeler

Derneğimiz Yönetim Politikaları Danışma Komitesi tarafından, 05 Ekim 2013 Cumartesi günü, “ODTÜ’lüler Gündemi Tartışıyor” etkinlikleri dizisi kapsamında “Mısır ve Suriye’de Son Gelişmeler” konulu bir panel düzenlenecektir.

Eklenme Tarihi: 04/10/2013

Panel: Mısır ve Suriye`de Son Gelişmeler

 

Derneğimiz Yönetim Politikaları Danışma Komitesi tarafından, 05 Ekim 2013 Cumartesi günü, "ODTÜ`lüler Gündemi Tartışıyor"etkinlikleri dizisi kapsamında "Mısır ve Suriye`de Son Gelişmeler" konulu bir panel düzenlenecektir.

Mısır`da özellikle son aylarda neler olup bittiğini, CHP adına Mısır`a giden, İktidar ve Müslüman Kardeşler yetkilileri de dâhil olmak üzere, Mısır siyasetinin tüm unsurlarıyla ve Sivil Toplum temsilcileriyle görüşen CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Faruk Loğoğlu`ndan dinleyeceğiz. CHP Hatay Milletvekili Sayın Refik Eryılmaz, çok yakından izlediği Suriye`deki savaşı ve Türkiye`ye etkilerini, medyada yer almayan gerçekleri anlatacak. BirGün Gazetesi Editörü Sayın Onurkan Avcı, geçtiğimiz günlerde Suriye`de ÖSO kamplarını gezdi, bomba imalathanelerine kadar girdi. Elindeki Türkiye-ÖSO ilişkilerini gözler önüne seren çarpıcı bilgi ve belgeleri bizlerle paylaşacak.

Konuk Konuşmacılarımızın verdiği bilgilerle, Ortadoğu`nun yakın bir fotoğrafını çekip  "Hükümet Savaş mı İstiyor? İstiyorsa Neden?" sorularının cevaplarını bulmaya çalışacağız.

Tüm üyelerimizin katılımını dileriz.

 

Konuk Konuşmacılar:

Faruk Loğoğlu (CHP Genel Başkan Yardımcısı, Adana Milletvekili)

Refik Eryılmaz (CHP Hatay Milletvekili)                        

Onurkan Avcı (Gazeteci, BirGün Gazetesi)

Kolaylaştırıcı: Yusuf Meder (MAN`80)

 

Tarih  : 05 Ekim 2013 Cumartesi

Saat    : 13:30 - 16:30

Yer     : ODTÜ Mezunları Derneği, Vişnelik Salonu

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası