İNŞAAT MÜHENDİSLERİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Eklenme Tarihi: 24/12/2013

Geleneksel olarak her sene düzenlediğimiz İnşaat Mühendisliği Haftası etkinliklerimiz aşağıda dikkatlerinize sunulmuştur. Her sene olduğu gibi tüm etkinliklerimize siz değerli üyelerimizin davetli olduğunu hatırlatır, mesleğimize ve odamıza sahip çıkmak için bir arada olma temennimizi bu vesile ile tekrar ifade etmek isteriz.

 

 Saygılarımızla,

İMO Ankara Şubesi

Yönetim Kurulu

 

 

 

15 ARALIK 2013 PAZAR ? PANEL, SERGİ (İMO KKM, saat 14:00)


"Gezi ve Demokrasimiz" Paneli

İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Taner Yüzgeç, İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Özer Akkuş, Birgün Gazetesi`nden Barış İnce, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ve öykücü, senarist Seray Şahiner`in katılacağı panel-forum`da, gezi direnişinin önde isimlerinden olan katılımcılar, son zamanların en önemli toplumsal hareketi olan gezi sürecinin demokrasimize neler kattığı, neleri dönüştürdüğü, özgürlükler, çeşitlenen toplumsal talepleri, yaşam hakkı arayışlarını ve dile getiriliş biçimlerini tartışacak.  


Panelin ardından kokteyl eşliğinde "Mukavim Haller" sergisi gezilebilecek.


"Mukavim Haller" Sergisi ve Kokteyl

Geçtiğimiz sene düzenlenen, katılımcıların "mukavim halleri"i canlılar ve cansızlar için düşünebildikleri gibi, "mukavim" terimini fizik alanında veya politika/sosyoloji/antropoji ya da psikoloji, biyoloji alanında kullanılan bir terim olarak da ele alabildikleri "Mukavim Haller" fotoğraf yarışmasının sergisi izleyicileri ile yeniden buluşuyor.


17 ARALIK 2013 SALI ?TİYATRO (Ankara Sanat Tiyatrosu, saat 19.30)


"Dar Ayakkabıyla Yaşamak"

Özelleştirme sonucu kapatılan bir ayakkabı fabrikası...  Uğradıkları haksızlığa karsı çıkan 5 isçi... İşveren ve medyanın işbirliği ile bu hakli direnişin bir ölüm oyununa dönüşmesi...   


Duşan Kovaçeviç`in yazdığı, Zurab Siharulidze`in yönettiği oyunda Bülent Yıldıran, Fulya Koçak Yeşilkaya, Gizem Aldemir,  Hakan Güven, Mustafa Bilgin, Nalan Güreş Yıldırım Şimşek oynuyor.


Biletler Şubemizden temin edilebilir.

19 ARALIK 2013 PERŞEMBE ? PLAKET TÖRENİ ve JÜBİLE YEMEĞİ (İMO KKM, saat 14:00)


Meslekte 25. ve 40. yılını dolduran meslektaşlarımıza düzenlenen törenle belgeleri ve plaketleri takdim edilecek ve akşamında onurlarına yemek düzenlenecek.


21 ARALIK 2013 CUMARTESİ ? KONSER (İMO KKM, saat 19:30)


"Meslektaşlar Söylüyor"

Bu sene Mühendislik Haftası etkinlikleri kapsamında inşaat mühendisleri "Şarkı Dinlemek Değil Şarkı Söylemek İstiyoruz" şiarıyla konser veriyor.


Grubu oluşturan mühendis sanatçılar:

Ata Cankut Çiftçi, Hüseyin Bolat, Alev Uruç, Nevruz Karasu, Cansu Kutlu, Serdar Öten, Emrah Alp, Aysun Tekin, Ozan Erdal, Harun İçöz, Eylem Gümüş


24 ARALIK 2013 SALI ? FORUM (İMO KKM, saat 19.30)


"Meslek Odalarımız: Dün Bugün Yarın"

Moderasyonunu TMMOB Eski Başkanı Kaya Güvenç ve Sol Gazetesi yazarlarından, Anayasa Mahkemesi Eski Raportörü Ali Rıza Aydın`ın yapacağı etkinlikte, Güvenç geçmişten günümüze TMMOB`u, Aydın ise Orman Mühendisleri Odası`nın idari ve mali denetimin Orman ve Su İşleri Bakanlığı`na verilmesi ile başlayan süreçte, idari ve mali denetimin ne anlama geldiğini anlatacak. Ardından forum bölümünde odamızın dünü, bugünü, yarınını birlikte tartışacağız.


27 ARALIK 2013 CUMA ? YILBAŞI KOKTEYLİ (ODTÜ Mezunlar Derneği Vişnelik Tesisleri, saat 19.00)

Meslektaşlarımızın bir araya geldiği ve yeni yılı kutladıkları kokteyl ODTÜ Mezunlar Derneği Vişnelik tesislerinde gerçekleştirilecek.

 

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası