KONSER: ?MESLEKTAŞLAR SÖYLÜYOR?

Bu sene Mühendislik Haftası etkinlikleri kapsamında inşaat mühendisleri ?Şarkı Dinlemek Değil Şarkı Söylemek İstiyoruz? şiarıyla konser verdi. 21 Aralık 2013 Cumartesi günü İMO KKM?de verilen konsere çok sayıda üyemiz katıldı.

Eklenme Tarihi: 03/02/2014

KONSER: "MESLEKTAŞLAR SÖYLÜYOR"

 

Bu sene Mühendislik Haftası etkinlikleri kapsamında inşaat mühendisleri "Şarkı Dinlemek Değil Şarkı Söylemek İstiyoruz" şiarıyla konser verdi. 21 Aralık 2013 Cumartesi günü İMO KKM`de verilen konsere çok sayıda üyemiz katıldı.

Etkinlik İMO Ankara Şubesi Başkanı Selim Tulumtaş`ın açılış konuşması ile başladı. Bu konserin başlangıç noktasının mühendis arkadaşların ?biz artık şarkı dinlemek değil şarkı söylemek istiyoruz` demeleri olduğunu belirten Tulumtaş bunun kendisini çok heyecanlandırdığını belirti ve sözlerine Nazım Hikmet`in dizeleri ile devam etti:

 

"seni düşünmek güzel şey

seni düşünmek ümitli şey

dünyanın en güzel sesinden

en güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey

 

fakat artık ümit yetmiyor bana

ben artık şarkı dinlemek değil

şarkı söylemek istiyorum?"

 

Güzel ve aydınlık bir ülkede yaşamayı ümit ediyoruz diye belirten Tulumtaş, bu ümitlerimizi hep birlikte söyleyeceğimiz türkülerle ve buna vereceğimiz emekle kurabileceğimizi söyledi ve arkadaşların bu önerileri ve bunu hayata geçirme yönündeki iradelerini kutladı. 

 

Tulumtaş`ın konuşmasının ardından, grubu oluşturan mühendis sanatçılar Ata Cankut Çiftçi, Hüseyin Bolat, Alev Uruç, Nevruz Karasu, Aysun Tekin, Ozan Erdal ve Harun İçöz`ü etkinliğe katılan üyelerimiz keyifle dinledi.TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası