AKSAK DANS TİYATROSU: AŞK

Mühendislik haftası etkinlikleri kapsamında “Aşk” adlı oyun izlendi. Oyun sonunda İMO Ankara Şube Başkanı Selim Tulumtaş 16 Aralık saat 18.30’daki TMMOB Yasa Tasarısı’nı protesto için meşaleli yürüyüşe çağrıda bulundu.

Eklenme Tarihi: 14/01/2015

İnşaat Mühendisliği haftası etkinlikleri kapsamında 15 Aralık 2014 pazartesi günü, Ankara Kültür Sanat Kulübü (AKSAK) Dans Tiyatrosu`nun "Aşk" adlı oyunu izlendi. Akün Tiyatrosu`nda sahnelenen, Genel Sanat Yönetmenliğini Onur Utku ve Hüseyin Yıldız`ın yaptığı, Türk edebiyatından ve Anadolu anlatılarından beslenerek insanlık kadar eski olan aşk duygusunu konu edinen oyuna yüz üyemiz katıldı.

 

 

Oyun sonunda söz alan İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı Selim Tulumtaş, sanatın içine tükürüldüğü bir dönemde gösterdikleri cesaret ve verdikleri emek dolayısıyla tüm ekibi kutladığını ve şükranlarını sunduğunu söyledi. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği`nin 60. kuruluş yıldönümü olduğunu belirten Tulumtaş, yoksulluğun, yolsuzluğun ve yozlaşmanın gırtlağa dayandığı bir ülkede, bilim ve tekniği halkın ve ülkenin yararı doğrultusunda kullanmayı ilke edinmiş TMMOB ve bağlı odalarına saldırılmamasını beklemenin doğaya aykırı olduğunu, geçen hafta içerisinde birliği dağıtmak, odaları etkisiz ve yetkisiz kılarak parçalamak üzere hazırlanmış bir yasa tasarısı gündeme geldiğini söyledi. Bu tasarıyı ve saldırıyı protesto etmek için 16 Aralık 2014 saat 18.30`da meşalelerle Yüksel Caddesi`nde olacaklarını söyleyen Tulumtaş, "Yüreğini ve beynini korku ve çıkar değil vicdanları yöneten sizleri de yarın 18.30`da Yüksel`de hep beraber karanlık gökyüzünü aydınlatmaya davet ediyorum" diyerek çağrıda bulundu.TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası