GÜNEY ÖZCEBE?Yİ ANMA SÖYLEŞİSİ YAPILDI

Aramızdan ayrılışının 16. yıldönümünde başkanımız Güney Özcebe düşünceleri ve eylemleri ile 9 Mart 2015 Pazartesi günü yapılan söyleşi ile anıldı.

Eklenme Tarihi: 10/03/2015

Güney Özcebe`yi Anma Söyleşisi Yapıldı

 

Aramızdan ayrılışının 16. yıldönümünde başkanımız Güney Özcebe düşünceleri ve eylemleri ile 9 Mart 2015 Pazartesi günü yapılan söyleşi ile anıldı.

 

Anma etkinliği İMO Ankara Şubesi Başkanı Selim Tulumtaş`ın konuşması ile başladı. Konuşmasına "Bugün ölümünün 16. Yıldönümünde başkanımız Güney Özcebe`yi eylemleri ve düşünceleri ile tekrar anıyoruz. Anısı önünde saygıyla eğiliyorum" diyerek başlayan Tulumtaş, "Kendisine saygısı olmayanın başkalarından saygı beklemesi çok da doğru bir şey değildir. Bu anlamda Güney Özcebe İnşaat Mühendisleri Odası`nın kendisidir. Bu kendisi olması elbette ki ona olan saygımızı sürekli tutmamızla ve onun İnşaat Mühendisleri Odası`nı bir arada tutan tüm düşünce ve eylemlerini hayatımızda içselleştirmemizle mümkün olabilecek bir şeydir" diye belirtti.

 

 

Tulumtaş`ın konuşmasının ardından Güney Özcebe anısına hazırlanan slayt gösterisi gerçekleştirildi ve konuşmacılara söz verildi. Anma etkinliğine konuşmacı olarak katınla İbrahim Helvacı, Nejat Bayülke ve Fikri Kaya, Güney Özcebe`nin çalışmaları, düşünceleri, eylemleri ve anılarını paylaştılar. Söyleşinin bitiminde dileyiciler de söz alarak kendi anılarını paylaştılar. Söz alan Güney Özcebe`nin oğlu Güney Özcebe babasını bugüne kadar 9 Martlarda mezar başında andıklarını ve İnşaat Mühendisleri Odası`nın hiç yalnız bırakmadığını, bundan sonrasında ise bu şekilde bir etkinlikle anmanın kendisine büyük mutluluk verdiğini söyledi.TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası