ŞUBEMİZ, TED KOLEJİ?NİN ?DÜNYA SU GÜNÜ? ETKİNLİKLERİNE KATILDI

TED Koleji?nin ?22 Mart Dünya Su Günü? sebebiyle öğrencilerde su bilinci oluşturmak amacıyla düzenlediği etkinliklere şubemiz de davet edildi. 20 Mart 2015 Cuma günü düzenlenen etkinliğe şubemiz adına Su çalışma Grubu?ndan Hasan Akyar ve Şube Sekreter Yardımcısı Erkal Tülek katıldı.

Eklenme Tarihi: 20/03/2015

Şubemiz, TED Koleji`nin "Dünya Su Günü" Etkinliklerine Katıldı

 

TED Koleji`nin "22 Mart Dünya Su Günü" sebebiyle öğrencilerde su bilinci oluşturmak amacıyla düzenlediği etkinliklere şubemiz de davet edildi. 20 Mart 2015 Cuma günü düzenlenen etkinliğe şubemiz adına Su çalışma Grubu`ndan Hasan Akyar ve Şube Sekreter Yardımcısı Erkal Tülek katıldı.

 

Etkinlikte Hasan Akyar "Dünya Su Günü"nün tarihçesi, temaları, suyun ne demek olduğu ve bizim için ne ifade ettiği, su havzasının ne olduğu, Türkiye`deki su kaynakları ve dağılımı ile Ankara`nın dereleriyle ilgili bilgilendirici ve eğlenceli bir sunum yaptı. Akyar sunumunda suyun yeryüzündeki tüm canlılara ve cansızlara ait olduğunun, bu nedenle metalaştırılamayacağı ve satılamayacağının, insan aklının diğer canlılara göre üstün olmasının, ona su üzerinde mülkiyet kurabileceği anlamına gelmediğinin altını çizdi. Sunumun ardından öğrencilere baret hediye edildi.

 

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası