Hopa İçin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Önündeydik

DİSK-KESK-TMMOB ve TTB Hopa`da yaşanan sel felaketine ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önünde ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdi

Eklenme Tarihi: 05/10/2015

Hopa İçin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Önündeydik

DİSK-KESK-TMMOB ve TTB Hopa`da yaşanan sel felaketine ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önünde ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Sendika ve meslek örgütü üyelerinin yanı sıra STK`ların da destek verdiği basın açıklaması metnini TMMOB Ankara İKK sekreteri  Özer Akkuş kamuoyuyla paylaştı.

Yaşanan felaketin doğal afet olmadığını rant ve talan politikalarını önceleyen uygulamaların bu felaketin asıl sorumlusu olduğunu dile getiren Akkuş "Siyasi iktidarın direk sorumlusu olduğu can kayıpları bu pervasız saldırganlıklarıyla gizlenebilecek boyutları çoktan aşmıştır. Yaşanan  felaketlerin sorumlularına hatırlatmak gereken Yeşilyol projesi için gelen kepçenin sel sularında boğuluşudur. Unutulmamalıdır ki doğaya ve insana bu denli pervasızca saldırdığınız sürece alacağınız karşılıklar yaptıklarınız kadar adil olacaktır" mesajıyla açıklamayı tamamladı. 

 

*Açıklamanın tam metni ektedir

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası