TMMOB?YE VE MİMARLAR ODAMIZA SALDIRANLARA!

Birkaç gündür, karanlığın sesi olan görsel ve yazılı basınınızda, sosyal medyanızda TMMOB?ye karşı büyük(!) bir kampanya yürüttüğünüzü gördük, görüyoruz. TMMOB sizin kim olduğunuzu, kimliklerinizi biliyor. Geldiğiniz ve bulunduğunuz yeri biliyor. Derdinizi de biliyor. Sizler, hepiniz birden bu ülkenin karanlığının sesisiniz.

Eklenme Tarihi: 23/12/2020

 

Birkaç gündür, karanlığın sesi olan görsel ve yazılı basınınızda, sosyal medyanızda TMMOB`ye karşı büyük(!) bir kampanya yürüttüğünüzü gördük, görüyoruz.

 

TMMOB sizin kim olduğunuzu, kimliklerinizi biliyor. Geldiğiniz ve bulunduğunuz yeri biliyor. Derdinizi de biliyor. Sizler, hepiniz birden bu ülkenin karanlığının sesisiniz.

 

Sizler de TMMOB`yi bilin:

 

70`lerde Sevgili Başkanımız Teoman Öztürk söylemişti:

 

Yüreğimizdeki insan sevgisini ve yurtseverliği, baskı ve zulüm yöntemlerinin söküp atamayacağının bilinci içinde, bilimi ve tekniği emperyalizmin ve sömürgenlerin değil, emekçi halkımızın hizmetine sunmak için her çabayı güçlendirerek sürdürme yolunda inançlı ve kararlıyız.

 

TMMOB bugün de söylüyor:

 

Karanlığa karşı aydınlığı; baskıcı, otoriter yönetim anlayışına karşı, özgürlük ve demokrasiyi; ırkçı ve milliyetçi anlayışın beslediği linç kültürüne karşı, bir arada kardeşçe ve barış içinde yaşamayı; her şeyin para-kâr olduğu piyasa anlayışına karşı eşitliği savunmaya devam edeceğiz.

 

Eşit, özgür, demokratik bir Türkiye mücadelesinde; temel hak ve özgürlüklere sahip çıkmaya devam edeceğiz.

 

Asla "padişahım çok yaşa" diyenlerle saf tutmayacağız, aksine "kral çıplak" demeye her daim devam edeceğiz.

 

Çabalarınız ve tehditleriniz boşuna:

 

TMMOB, bağlı odaları ve kadroları asla karanlığınıza teslim olmayacak.

 

Mehmet Soğancı

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası