Soma; Maden Faciası ve Gerçekler Panel Yapıldı

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu 11 Mayıs 2016 Çarşamba akşamı, Soma`da maden faciası ve gerçekler başlıklı Soma Paneli düzenledi. İMO KKM`de saat 19.00`da düzenlenen panele TMMOB YK Üyesi Mehmet Torun, ve ATO İşçi Sağlığı, İşyeri Hekim Komisyonu Üyesi Dr. Arif Müezzinoğlu katıldı.

Eklenme Tarihi: 20/05/2016

Soma; Maden Faciası ve Gerçekler Panel Yapıldı

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu 11 Mayıs 2016 Çarşamba akşamı, Soma`da maden faciası ve gerçekler başlıklı Soma Paneli düzenledi. İMO KKM`de saat 19.00`da düzenlenen panele  TMMOB YK Üyesi Mehmet Torun, ve ATO İşçi Sağlığı, İşyeri Hekim Komisyonu Üyesi Dr. Arif Müezzinoğlu katıldı. 

Panel`in açılışını TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Özgür Topçu  yaptı. TMMOB ve TTB`nin Soma`da yaşanan katliamın ardından Soma`ya bir heyet göndererek hazırladığı teknik rapora değinen Topçu, katliamın ardındaki sosyal ve siyasal gerçeklerin tartışılması amacıyla hazırlanan panelin ilk konuşmacısı Mehmet Torun`a sözü bıraktı.

Panelde söz alan TMMOB YK Üyesi Mehmet Torun,  maden tarihinin en büyük işçi katliamının 2 yıl önce Soma`da yaşandığını vurgulayan Torun, 5 maden mühendisi meslektaşı ve toplam 301 maden emekçisini saygıyla andı.

İşçi cinayetleri adına bir facia olmakla birlikte Soma`nın işçi sağlığı adına da tam bir facia olduğunu dile getiren Müezzinoğlu bu kapsamda hazırlanan raporun sadece sorunu teşhis etmek değil sonrasında yapılması gerekenleri de göz önünde bulundurma sorumluluğu taşıdığını  dile getirdi.

Panel soru ve cevap bölümü ile devam etti. 

 

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası