ANKARALILAR ASFALT ÇÖKMELERİNE ALIŞTI

Bugün sabah saatlerinde Mamak Harman Mahallesi Mamak Caddesi-Abdülhakhamit Caddesi kesişimi üzerinde yine bir asfalt çökmesi meydana geldi. Olay yerinde kanalizasyon bacası etrafına yeni dökülen asfalt yamanın olduğu ve yamanın altındaki dolgunun iyi sıkıştırılmaması sonucu ve yoğun yağışların da etkisiyle yaklaşık 1 metre çapında ve derinliğinde çukur oluştuğu gözlemlendi.

Eklenme Tarihi: 15/12/2020


Ankaralılar Asfalt Çökmelerine Alıştı

Bugün sabah saatlerinde Mamak Harman Mahallesi Mamak Caddesi-Abdülhakhamit Caddesi kesişimi üzerinde yine bir asfalt çökmesi meydana geldi. Olay yerinde kanalizasyon bacası etrafına yeni dökülen asfalt yamanın olduğu ve yamanın altındaki dolgunun iyi sıkıştırılmaması sonucu ve yoğun yağışların da etkisiyle yaklaşık 1 metre çapında ve derinliğinde çukur oluştuğu gözlemlendi. Söz konusu nokta, yer altından akıp Hatip Çayı`na bağlanan yan dere güzergâhının da üzerinde bulunmakta. Çökmenin oluştuğu alanda belediye otobüsü ve bir ticari taksinin karıştığı, hafif maddi hasara neden olan bir trafik kazası da meydana geldi.

 Aslında yaşanan bu tür olaylar, bizlere yapılan işlerin nasıl ciddiyetsiz yapıldığını göstermekle birlikte daha büyük olayların da habercisi olma özelliği taşımaktadır. Bahsi geçen hatalı imalatların ve tamiratının, Ankara halkının vergileri ile yapıldığı unutulmamalıdır. Ankaralılar için sıradan bir hale gelen asfalt çökme olaylarının önüne geçilebilmesi için Belediye`yi çalışmalarını titizlikle yerine getirmeye davet ediyoruz.

 

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu


  • 29677_12_28_43.jpg
  • 29678_12_29_08.jpgTMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası