`Laiklik, Bilim ve Aydınlanma Tartışmaları` Paneli Gerçekleştirildi

TMMOB Ankara İKK tarafından 17.05.2016 Salı günü saat 19.00`da İMO Teoman Öztürk Salonu`nda `Laiklik, Bilim ve Aydınlanma Tartışmaları Üzerine` başlıklı panel gerçekleştirildi. Kaya Güvenç`in moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde; Prof. Dr. Korkut Boratav, Arş. Gör. Yasin Durak, Eğit-Der Başkanı Mustafa Demir kürsüde yer alan isimlerdi.

Eklenme Tarihi: 01/06/2016

"Laiklik, Bilim ve Aydınlanma Tartışmaları" Paneli Gerçekleştirildi

TMMOB Ankara İKK tarafından 17.05.2016 Salı günü saat 19.00`da İMO Teoman Öztürk Salonu`nda "Laiklik, Bilim ve Aydınlanma Tartışmaları Üzerine" başlıklı panel gerçekleştirildi. Kaya Güvenç`in moderatörlüğünde gerçekleştirilen ve yaklaşık 150 kişinin katıldığı panelde; Prof. Dr. Korkut Boratav, Arş. Gör. Yasin Durak, Eğit-Der Başkanı Mustafa Demir kürsüde yer alan isimlerdi. 

TMMOB Ankara İKK Sekreteri Özgür Topçu açılış konuşmasında; İsmail Kahraman`ın Meclis kürsüsünden dile getirdiği "Yeni anayasada laiklik olmamalı" sözünün laiklik tartışmalarını tekrar alevlendirdiğini vurgularken, dile gelen bu sözlerin Başkanlık ve Yeni Anayasa hamlelerinin de gerçek amacını ifşa ettiğini vurguladı. Topçu`nun sözü Kaya Güvenç`e devretmesinin ardından sırasıyla Prof. Dr. Korkut Boratav`ın "Aydınlanma ve Laiklik", Mustafa Demir`in "Eğitim ve Laiklik" ve Yasin Durak`ın "Kitlelerin Tevekkülü: AKP`li Yıllarda Politik Kültür" başlıklı konuşmalarıyla süren panel soru-cevap bölümüyle sona erdi.  

 

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası