KAMU?DA İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

?Kamu?da İnşaat Mühendisliği; Kamu Personeli Adaylar için Tercihler, Kurumlar ve Çalışma Yaşamı Bilgilendirme Etkinliği? düzenlendi.

Eklenme Tarihi: 25/05/2016

Kamu`da İnşaat Mühendisliği Etkinliği Gerçekleştirildi

 

24 Mayıs 2016 tarihinde İMO Rüştü Özal Salonu`nda "Kamu`da İnşaat Mühendisliği; Kamu Personeli Adaylar için Tercihler, Kurumlar ve Çalışma Yaşamı Bilgilendirme Etkinliği" düzenlendi.

 

İMO Ankara Şubesi Genç Mühendisler Çalışma Grubu`nun düzenlediği etkinlikte Uzman Danışman Serkan Karaoğlu sunum yaptı. Karaoğlu KPSS sınavı, puanları, tercihleri ve kadroları hakkında bilgilendirmede ve tavsiyelerde bulundu. Atamaların nasıl yapılacağı ve yerleştirme sürecini anlattı.

 

Karaoğlu`nun ardından Botaş`tan Murat Çobanoğlu, İlbank`tan Aysel Duru ve Sabri İnce, Devlet Su İşleri`den Hasan Akyar, Karayolları Genel Müdürlüğü`nden Özer Akkuş, TCDD`den Volkan Erkan ve Erkan Saçan ve Ulaştırma Bakanlığı`ndan Umut Alparslan kendi çalışma yaşamları veçalıştıkları kurumların ne gibi işler yaptığını anlattı, kurumlarında çalışan inşaat mühendislerinin durumları ve aldıkları maaşları hakkında bilgiler verdiler, yöneltilen soruları cevapladılar.

 

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası