İnşaat Mühendisleri Halı Saha Turnuvasında Buluşuyor

Eklenme Tarihi: 19/09/2017

 

İnşaat mühendisleri halı saha turnuvasında buluşuyor. 1 Ekim Pazar günü başlayacak turnuva için kayıtlar 312 294 30 75 nolu telefondan yaptırılabilir. Son kayıt tarihi 25 Eylül Pazartesi günüdür.  

 

FUTBOL TURNUVASI KURALLARI


1-)Takım kadroları 7`şer kişi ve 3 yedek olmak üzere İnşaat mühendisi çoğunluklu oluşacaktır.Cinsiyet farkı gözetmeksizin takım kurulabilir.


2-)Turnuva başında organizasyon komitesine verilecek oyuncu listesinde yer almayan hiçbir oyuncu turnuvada oynayamayacaktır.


3-)Maçlar 25`er dakikalık iki devre halinde oynanacaktır. 5 dakika devre arası verilecektir.


4-)Müsabakalar tek maç üzerinden eleme usulü olacaktır.Eşitliğin normal süre sonunda bozulmaması durumunda uzatma oynanmayacak ve doğrudan penaltı atışlarına geçilecektir.


5-)Maçlar bir hakem tarafından yönetilecek olup hakemler komite tarafından belirlenecektir.


6-)Hakem gözetiminde istenilen sayıda oyuncu değişikliği yapılabilecek fakat çıkan oyuncu tekrar oyuna giremeyecektir.


7-)Müsabakalarda çivili krampon giyilmesi yasaktır.


8-)Müsabakalarda ofsayt kuralı ve kaleciye geri pas verilmemesi kuralı uygulanmayacaktır ve maçlarda sabit kaleci uygulaması zorunluluğu bulunmamaktadır.


9-)Turnuvaya katılan takımlar maç saatinden en az 20 dakika önce hazır halde bulunup ısınmaya başlamak ve takım listelerini  maç başlamadan önce maç gözlemcisine vermek zorundadırlar.


10-)Takımın sahaya çıkmaması durumunda, söz konusu takım 3-0 yenik sayılacaktır.


11-)Takım oyuncularından bir veya daha fazlası tarafından kaba söz(her türlü cinsiyetçi,türcü, homofobik eylem ve söylemler,  centilmenlik dışı hareket gibi) fairplay kapsamında değerlendirilmeyen davranışların gerçekleştirilmesi halinde söz konusu takım turnuvadan çıkartılacaktır.  Bu konuda organizasyon komitesi yetkili olup verilen kararlar kesin hüküm ifade eder. Ayrıca en centilmen takımada ödül verilecektir.


12-)Müsabakalarda yukarıda yazılan kurallar dışında ve belirtilmeyen hususlarda karar verme yetkisi komiteye aittir.


13-) Maç saatleri komite tarafından belirlenip en az 2 gün öncesinden takımlara bildirilecektir.


 


 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası