ANKARA KENT KÜTÜPHANESİ AÇILDI

İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu kararıyla kurulan Ankara Kent Kütüphanesi 15 Şubat 2018 Perşembe günü açıldı

Eklenme Tarihi: 20/11/2018

İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu kararıyla kurulan Ankara Kent Kütüphanesi 15 Şubat 2018 Perşembe günü açıldı. Odamız binasının karşısında, Necatibey Caddesi 76 numarada bulunan binada kiralanan daireye kurulan Ankara Kent Kütüphanesi`nin açılışını TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz ve İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Tulumtaş yaptı.

Açılışta konuşan İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Tulumtaş, "Kurumlar hafızaları yaşatır. Şu an ülkede tüm kurumların hafızasının yok edildiği bir zamanda bu kütüphaneyi önemsiyoruz. Ankara Kent Kütüphanesi sizlerin de destekleriyle zamanla daha gelişecek ve büyüyecektir" dedi. Açılışın ardından İMO KKM Fuaye alanında kokteyl düzenlendi. Açılışa ve kokteyle çok sayıda üyemiz katıldı.

Ankara`ya dair teknik, bilimsel ve sanatsal kitapların yanı sıra poster, fotoğraf, pul, film ve müzik gibi kentimiz belleğinin unsurlarının derlenilmesine başlanan kütüphanede kullanıcılar, hem araştırma amaçlı hem de çalışma ortamı olarak kütüphaneyi değerlendirebilecek.  Kütüphanemizin kolektif bir şekilde oluşturulması için üyelerimizden, kurul-komisyonlarımıza, belediyelerden,  demokratik kitleye arşiv paylaşımı için geniş çaplı çağrılar yapıldı. Yapılan çağrılarda birçok kurumdan kütüphanemize destek geldi ve gelmeye devam ediyor. Zaman içerisinde kütüphanemiz daha geniş bir arşive ulaşması için çalışmalar devam etmektedir.TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası