İMO-çocuk'un İLK ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İMO Ankara Şubesi tarafından 8 Nisan 2018 Pazar günü çocuk tiyatrosu etkinliği gerçekleştirildi. Ritüel Sanat Merkezi'nin sahneye koyduğu ''Güzel ve Çirkin'' oyunu çok sayıda çocuk ve ebeveyn tarafından izlendi

Eklenme Tarihi: 16/12/2019

İMO Ankara Şubesi tarafından 8 Nisan 2018 Pazar günü çocuk tiyatrosu etkinliği gerçekleştirildi. Ritüel Sanat Merkezi`nin sahneye koyduğu "Güzel ve Çirkin" oyunu çok sayıda çocuk ve ebeveyn tarafından izlendi. 

Etkinlik İMO Ankara Şubesi Şube Sekreter Yardımcısı Erkal Tülek`in açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmasında İMO-çocuk`un ne olduğu ve ne amaçladığına değinen Tülek, "Çocuklarımıza mühendislik nosyonunu tanıtmak, onlarla mühendislik atölyeleri yürütmek, atölyelerde deneylerle sadece öğretmek değil çocuklardan öğrenmek, beraberce yaratmak, yapıyı ve işlevlerini tüm tarihselliği ile tanımak, çocuklara depremi anlatmak ve ondan korkmak yerine depremle ne yapacağını birlikte öğrenmek, mühendisliği toplum yararına yapmanın ve mühendislik çalışmalarında doğayı varlık olarak tanıyıp onunla uyum içinde üretmenin önemini paylaşmak, mühendislerin demokratik örgütü olan Oda`da doğrudan demokrasiyi ve demokratik temsil atmosferini çocuklarla solumak için kolektif üretim ve paylaşım projesi İMO-çocuk yola çıkıyor." dedi. 

Konuşmanın ardından Ritüel Sanat Merkezi`nin "Güzel ve Çirkin" oyunu izlendi. Tiyatro gösteriminin bitiminde çocuklar animatör eşliğinde oyunlar oynadı, dans etti ve eğlendi. 

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası