SURİYE?YE EMPERYALİST SALDIRIYI LANETLİYORUZ

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz Suriye?ye yönelik gerçekleşen emperyalist saldırıya ilişkin 15 Nisan 2018 tarihinde bir basın açıklaması gerçekleştirdi

Eklenme Tarihi: 16/04/2018

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz Suriye`ye yönelik gerçekleşen emperyalist saldırıya ilişkin 15 Nisan 2018 tarihinde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

SURİYE`YE EMPERYALİST SALDIRIYI LANETLİYORUZ

Emperyalist koalisyonun geçtiğimiz gün Suriye`de düzenlediği saldırıyı lanetliyoruz. 

Suriye yıllardır, emperyalistler ve işbirlikçileri eliyle sürdürülen kanlı politikalar sonucu yıkıcı bir iç savaşın acısını yaşamaktadır. Türkiye`nin de dahil olduğu bu süreç bölgenin tamamını kaosun eşiğine sürüklemiş ve dünya çapında emperyalist çekişmelerin de tehlikeli boyuta gelmesini sağlamıştır. 

Suriye`ye düşen koalisyon füzeleri emperyalizmin dünyaya vadettiği geleceği göstermektedir. Emperyalizm insanlığa kan, yıkım ve gözyaşından başka bir gelecek sunmamaktadır. Suriye`ye düşen füzeler ülkemizde işbirlikçi AKP iktidarının da övgüsünü ve desteğini kazanmıştır. 

6. Filonun önünde secdeye duranların bugün takındığı tavır, tarihsel gerici ve işbirlikçi genetik karakterlerini de açığa çıkarmıştır. 

Saldırının nedeninin geçmişte Irak`ta olduğu gibi kimyasal silah olduğu açıklansa da, gerçek neden emperyalist koalisyonun ve ABD`nin kendi çıkarlarıdır.

Bu savaş ülkemizi de etkilemekte ve AKP iktidarı sayesinde büyük bedeller ödemeye mahkum kılınmaktadır. 

Ortadoğu`nun bombaya, füzeye değil, silahların susmasına ve barışa ihtiyacı vardır. Türkiye bölgede savaşın değil, barışın parçası olmalıdır.

TMMOB, emperyalizmin kanlı politikalarına ve işbirlikçiliğe karşı durmaktadır. Suriye`ye yönelik gerçekleştirilen emperyalist saldırıyı lanetliyoruz.

Emin Koramaz

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası