KOCA SİNAN YAŞADIĞI YERDE ANILDI

İnşaat Mühendisleri Odası ile Mimarlar Odası, Kayseri’deki üyelerini ve ailelerini Mimar Sinan’ı Anma Etkinliği olarak düzenledikleri piknikte bir araya getirdiler.

Eklenme Tarihi: 18/04/2018

İnşaat Mühendisleri Odası ile Mimarlar Odası, Kayseri`deki üyelerini ve ailelerini Mimar Sinan`ı Anma Etkinliği olarak düzenledikleri piknikte bir araya getirdiler. Öğrencilerin de katıldığı etkinlik, Melikgazi Belediyesi tarafından sağlanan ağaçların Ağırnas`ta Hacet Pınarı Piknik Alanına dikilmesi ile başladı. Çocukların da yoğun ilgi gösterdiği ağaç dikimi ardından üyeler ve aileleri, Deresuyu Çayının oluşturduğu vadi boyunca yürüyüş yaparak Mimar Sinan`ın memleketinde gezi gerçekleştirdiler. Yürüyüşün sonunda Neslihan Parkında piknik yaparak yorgunluklarını atan inşaat mühendisleri ve mimarlar, Mimar Sinan`ın doğduğu evi ve mahalleyi gezerek etkinliklerini sonlandırdılar.

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Kayseri Temsilciliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Mimar Sinan`ı anma etkinliklerini düzenleyen komisyonda inşaat mühendisleri olarak bu yıl ilk kez yer aldik. Bugün üyelerimizi mimarlar ile buluşturup Koca Sinan`ın doğduğu topraklara ağaç diktik, yürüdüğü yollarda yürüdük... Mimar Sinan`ın mimarlık yönünün önemi kadar mühendislik yönünün de ne kadar kuvvetli olduğunun önemini vurgulamak ve bu yönünü gösterebilmek adına bundan sonraki ilk hedefimiz gerek yerel, gerek ulusal, gerekse uluslararası düzeyde yapacağımız organizasyonlar ile Sinan`ın mühendislik yönünü gözler önüne sermek olacaktır. Geç kalınmış olan bu çalışmaya dair hazırlıklara, önümüzdeki yıl için şimdiden başlayacağız. Bu konuda gelişmeleri üyelerimiz ile paylaşacağımızı da ifade etmek isteriz."TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası