İŞSİZ ÜYELERİMİZE ÖZEL SAP2000 KURSU DÜZENLENDİ

İMO Ankara Şubesi tarafından 30 Ekim-9 Kasım 2018 tarihlerinde İMO KKM Güney Özcebe Salonu`nda işsiz üyelerimize özel `SAP2000 Kursu` düzenlendi

Eklenme Tarihi: 15/11/2018

 

İMO Ankara Şubesi tarafından 30 Ekim-9 Kasım 2018 tarihlerinde İMO KKM Güney Özcebe Salonu`nda işsiz üyelerimize özel "SAP2000 Kursu" düzenlendi. 30 saat devam eden kursa 26 kişi katıldı.

İnş. Müh. Ömer Can Pamuk tarafından verilen kursta, " Genel Malzeme Bilgisi ve Sonlu Elemanlar Yöntemi, SAP 2000 Programı ve Genel Özellikleri, Genel Menü Düzeni, Koordinat Sistemleri ve Grid Çizgileri, Modellemede Kullanılan Eleman Türleri, Betonarme ve Çelik Sistemlerin Modellenmesi, Statik Analizi ve Tasarımı, Mesnet Koşulları, Modellemede Kullanılan Eleman Türlerinin Özellikleri, Yükleme Çeşitleri ve Yükleme Kombinasyonları, Program Çıktılarının Yorumlanması ve Düzenlenmesi, Deprem Yönetmeliği ve Dinamik Analiz, Türk Deprem Yönetmeliği`ne Genel Bakış, Dinamik Özelliklerin Elde Edilmesi, Eşdeğer Deprem Yükü ve Mod Birleştirme Yöntemlerine Göre Dinamik Analiz SAP 2000 Modelleme Mantığı için Basit Sistem Örnekleri" başlıklarında bilgiler verildi.

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası