FIDIC SÖZLEŞMELERİ SÖZLEŞME YÖNETİMİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

İMO Ankara Şubesi tarafından 16-17 Şubat 2019 tarihleri arasında İMO KKM Rüştü Özal Salonunda FIDIC Sözleşmeleri Sözleşme Yönetimi Eğitimi düzenlendi

Eklenme Tarihi: 18/02/2019

 

İMO Ankara Şubesi tarafından 16-17 Şubat 2019 tarihleri arasında İMO KKM Rüştü Özal Salonunda FIDIC Sözleşmeleri Sözleşme Yönetimi Eğitimi düzenlendi.

14 saat devam eden ve İnş. Müh. Cemil Ağırman tarafından verilen kursa 20 kişi katıldı. Ağırman kursta, "FIDIC ile ilgili Genel Bilgilendirme, FIDIC Sözleşme Formları: Kırmızı, Sarı, Gümüş, Yeşil ve Altın Kitapların Özellikleri ve Kullanım Alanları, FIDIC Sözleşme Süreçlerinin İşleyişi, Taraflar ve Rolleri: İşveren, Yüklenici, Müşavir, Alt Yüklenici, Özel Şartların Oluşturulması, Sözleşme Yönetimi - 1: İşe Başlama, Gecikmeler, Askıya Alma, Sözleşme Yönetimi - 2: İşin Teslim Alınması, Kusur Bildirim Süresi, İşin Kabulü, Sözleşme Yönetimi - 3: Hak Ediş ve Ödeme Süreçleri, Ölçüm ve Değerlendirme, Sözleşme Bedeli, Hak Talepleri, Uyuşmazlıklar, Tahkim, Değişiklikler ve Zeyilname" başlıklarında bilgiler verdi. 

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası