KAYSERİ?DE BETONARME BİNALARIN ETABS İLE ANALİZİ VE TASARIMI KURSU DÜZENLENDİ

İMO Ankara Şubesi Kayseri Temsilciliği tarafından 3 Aralık 2018-1 Şubat 2019 tarihleri arasında 24 saat süreyle 2 ayrı grupta ?Betonarme Binaların ETABS İle Analizi ve Tasarımı Kursu? düzenlendi

Eklenme Tarihi: 25/02/2019

 

İMO Ankara Şubesi Kayseri Temsilciliği tarafından 3 Aralık 2018-1 Şubat 2019 tarihleri arasında 24 saat süreyle 2 ayrı grupta "Betonarme Binaların ETABS İle Analizi ve Tasarımı Kursu" düzenlendi.

Dr. Ali Bozer tarafından verilenkursa 23 kişi katıldı. Bozer kursta, "Programın Tanıtımı, Kullanıcı Tanımı ve Ara Yüzleri ve Menülerin Anlatılması, Şablon Üzerinden Yeni Model Oluşturma (Kesit ve Malzeme Tanımları, Section Designer ile Kesit Üretme)Yapı Elemanlarının Modellenmesi, Yükleme Tanımları, Kombinasyon Tanımları, Farklı Analiz Yöntemleri (Eşdeğer Statik Analiz, Modal Analiz, Zaman Tanım Alanında Lineer Analiz) ve Sonuçların Değerlendirilmesi, Çelik Çaprazlı Yapı Modeli Oluşturulması, Yapı Elemanlarının Tasarımı, Perde Duvarlı Betonarme Yapı Modellenmesi (Pier, Spandrel Tanımı), Yapı Elemanlarının TasarımıTünel Kalıp Bina Modellenmesi ve Tasarımı, SAFE Programı ile Döşeme ve Temel Hesaplarının Yapılması, Programa Data Aktarımı, Tasarım Sonuçlarının Raporlanması, Örnek Çalışmalar: Farklı Bina Kompozisyonları Üzerinden Modelleme, Farklı Analiz Yöntemleri ile Analiz ve Tasarım Çalışmaları" başlıklarında bilgiler verdi. 

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası