YENİ DEPREM YÖNETMELİĞİNDE GEOTEKNİK HUSUSLAR 1 (EĞİTİM NOTLARI VE VIDEO)

21 Şubat 2019 tarihinde Prof. Dr. Kemal Önder ÇETİN`in verdiği ?Yeni Deprem Yönetmeliğinde Geoteknik Hususlar 1? Semineri`nin sunum dosyalarını ve videosunu haberin içeriğinde bulabilirsiniz.

Eklenme Tarihi: 11/03/2019

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 21 Şubat 2019 Perşembe günü İMO KKM Rüştü Özal Salonunda "Yeni Deprem Yönetmeliğinde Geoteknik Hususlar 1" semineri düzenlendi. Seminere 183 kişi katıldı.

Açılış konuşmasını İMO Ankara Şubesi Araştırma Görevlisi Onur Alpağan`ın yaptığı semineri, Prof. Dr. Kemal Önder Çetin verdi. Çetin seminerde, "Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği 2018 Işığında Yüzeysel ve Derin Temellerin Tasarımına Kritik Bakış, 2019 Yılı İtibari ile Uygulamaya Giren Türkiye Yeni Deprem Yönetmeliği ile Uyumlu Olarak Yüzeysel ve Derin Temeller Nasıl Tasarlanır?, Eski Yönetmeliğe Kıyasla Yeni Yönetmelikte Göze Çarpan Değişiklik ve Yenilikler ile Geliştirilmesi Gereken Alanlar, Uygulamalı Bir Örnek Üzerinde Yüzeysel ve Derin Temel Tasarımı Hesap Aşamaları Gösterimi" başlıklarında bilgiler verdi.

İMO Ankara Şubesi tarafından Kemal Önder Çetin adına ODTÜ Mezunlar Derneğine ceviz fidanı hediye edildi. İMO Ankara Şubesi Araştırma Görevlisi Onur Alpağan`ın Kemal Önder Çetin`e fidan dikim belgesi vermesinin ardından seminer soru-cevap bölümüyle sona erdi.TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası