BARTIN genç-İMO VE ZONGULDAK genç-İMO ÇAYCUMA?YA TEKNİK GEZİ DÜZENLEDİ

Bartın genç-İMO ve Zonguldak genç-İMO 10 Mart 2019 Pazar günü Çaycuma?ya teknik gezi düzenledi

Eklenme Tarihi: 19/03/2019

 

Bartın genç-İMO ve Zonguldak genç-İMO 10 Mart 2019 Pazar günü Çaycuma`ya teknik gezi düzenledi. Geziye İMO Ankara Şubesi Bartın Temsilciliği Temsilci Yardımcısı Erol Özen de katıldı.

98 kişinin katıldığı teknik geziye Yeni Çaycuma Belediyesi Hizmet Binası`ndan başlandı. Fen İşleri Müdürü ve belediye çalışanı mühendisler eşliğinde yapım aşamaları, mimari açıdan yaptıkları seçimler, bu seçimlerin maliyete etkisi, yapının ömrü ve ihtiyaçları karşılaması, engelsiz yapı, ihale aşamaları, statik projede çekilen zorluklar gibi konularda soru cevap ve tanıtım yapıldı. Binada uygulanan kiriş ortasında dilatasyon derzi ve yağmur suyu akıtma sistemleri hakkında bilgi verildi.

2. durak olan Tarihi Ahşap Ev Müzesi`nde, ahşap yapıların malzeme özellikleri, statik-mimari-yapı ömrü açısından çelik ve betonarme yapılarla karşılaştırma yapıldı.

Daha sonra, -Spor Merkezi inşaatı, Anaokulu inşaatı, Peyzaj düzenlemeleri, Asansör inşaatı ve Sofia evleri şantiyesi gezildi. İnşaatın yapım aşamaları, tesisatları, mimarileri hakkında bilgi alındı.

Gezi süresince Çaycuma Belediyesi`nin özel tesisinde kahvaltı ve öğle yemeği verildi. Belediye başkanı ile inşaat mühendisliği, belediyelik üzerine söyleşi yapıldı.

Bartın genç-İMO ve Zonguldak genç-İMO`nun birlikte düzenlediği teknik gezi sonrası dönem ile ilgili fikir alışverişi çerçevesinde planlama yapıldı.

 

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası