YAPI BİLGİ MODELLEMESİ (BIM) SÖYLEŞİSİ DÜZENLENDİ

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından dünyada ve ülkemizde kullanımı hızla artmakta olan Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) konusuna eğilmek üzere düzenlenecek olan söyleşilerin ilki 17 Nisan 2019 Çarşamba günü İMO Ankara Şubesinde gerçekleştirildi

Eklenme Tarihi: 19/04/2019

 

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından dünyada ve ülkemizde kullanımı hızla artmakta olan Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) konusuna eğilmek üzere düzenlenecek olan söyleşilerin ilki 17 Nisan 2019 Çarşamba günü İMO KKM Rüştü Özal Salonunda gerçekleştirildi.

İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Koray Kadaş`ın açılış konuşmasıyla başlayansöyleşinin moderatörlüğünü İnş. Müh. Başak Budak yaptı.  BIM hakkında bilgi sahibi olmak, proje yönetiminde sağladığı faydaları irdelemek ve örnek projeleri görmek için düzenlenen söyleşilerin ilkinde, Yük. İnş. Müh. Kartal Altunlu tarafından ‘Yapı Bilgi Modellemesi ve Dijitalleşme, Küresel Ölçekte BIM Kullanımı, Dünyada BIM`in Güncel Durumu, BIM Adaptasyonu ve Kullanılan Programlar` başlıklarında bilgiler verildi. 93 kişinin katıldığı söyleşi, soru-cevap kısmıyla sona erdi.

Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) Söyleşileri düzenli aralıklarla devam edecek olup, bu alanda bilgi edinmek ve/veya paylaşmak isteyen tüm üyelerimiz ücretsiz olarak gerçekleştirilecek söyleşilere davetlidir.

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası