CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU?NA YÖNELİK SALDIRIYI KINIYORUZ!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun Ankara`nın Çubuk İlçesinde katıldığı şehit cenazesi sırasında uğradığı saldırı üzerine TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından basın açıklaması yapıldı

Eklenme Tarihi: 22/04/2019

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun Ankara`nın Çubuk İlçesinde katıldığı şehit cenazesi sırasında uğradığı saldırı üzerine TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından basın açıklaması yapıldı.

Açıklamada, "Bu saldırıyı yaratan atmosfer bu siyasi düşmanlaştırma uygulamalarının içinde aranmalıdır" denildi.

Açıklamanın tamamı:

CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU`NA YÖNELİK SALDIRIYI KINIYORUZ!

Önceki gün Hakkari`de yaşamını yitiren askerimizin cenazesi sırasında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`na gerçekleştirilen örgütlü saldırıyı çok sert biçimde kınıyoruz.

Ülkemiz uzunca süredir bizzat iktidar eliyle çok tehlikeli bir kutuplaşmanın içine itilmektedir. Yakın zaman önce geride kalan seçim sürecinde muhalif halka ve partilere karşı kullanılan üslup bunun en ileri örneklerini oluşturmuştur.

Siyasi iktidarın seçim sürecinde ve sonrasındaki uygulamaları ise demokratik değerlerin açıkça çiğnenmesi anlamına gelen bir nitelik taşımaktadır.

Bu saldırıyı yaratan atmosfer bu siyasi düşmanlaştırma uygulamalarının içinde aranmalıdır.

Yönetenleri acilen bu anlayışı terk etmeye, seçim sonuçlarını kabullenmeye yurttaşların can güvenliği başta olmak üzere huzurun inşası için adım atmaya çağırıyoruz.

Yaşamını yitiren dört askerimizin ailelerine baş sağlığı diliyoruz.

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP örgütüne geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Emin Koramaz

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası