KENTSEL ULAŞIM PLANLAMASININ GELECEĞİ: EVRENSEL YAKLAŞIMLAR, GÜNCEL TARTIŞMALAR VE TÜRKİYE BAĞLAMI (EĞİTİM NOTLARI VE VIDEO)

07 Mart 2019 tarihinde Prof. Dr. Ela Babalık`ın verdiği`Kentsel Ulaşım Planlamasının Geleceği: Evrensel Yaklaşımlar, Güncel Tartışmalar ve Türkiye Bağlamı` Semineri`nin sunum dosyalarını (YAKINDA) ve videosunu haberin içeriğinde bulabilirsiniz.

Eklenme Tarihi: 22/04/2019

 

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 7 Mart 2019 Perşembe günü İMO KKM Rüştü Özal Salonunda "Kentsel Ulaşım Planlamasının Geleceği: Evrensel Yaklaşımlar, Güncel Tartışmalar ve Türkiye Bağlamı" semineri düzenlendi. Seminere 40 kişi katıldı.

Açılış konuşmasını İMO Ankara Şubesi Araştırma Görevlisi Ozan Yılmaz`ın yaptığı semineri, Prof. Dr. Ela Babalık verdi. Babalık seminerde, "Kentsel Ulaşım Politikalarında Yakın Zamanda Yaşanan Dönüşümler, Ulaşım Planlamasına Etki Eden Gelişmeler, Evrensel Yaklaşımlar ve Güncel Tartışmalar, Iklim Değişikliği ile Mücadele Konusunda Ulaşım Sektörüne Yüklenen Misyonlar, "Yeşil Teknolojiler" ve "Yeşil Ulaşım" Yönündeki Gelişmeler, Sürdürülebilir Ulaşım Kavramı ve Akıllı Kent ile Akıllı Ulaşım Alanındaki Gelişmelerin Ulaşım Planlamaya Etkileri " başlıklarında bilgiler verdi.

İMO Ankara Şubesi tarafından Ela Babalık adına ODTÜ Mezunlar Derneği`ne ceviz fidanı hediye edildi. İMO Ankara Şubesi Araştırma Görevlisi Ozan Yılmaz `ın Ela Babalık `a fidan dikim belgesi vermesinin ardından seminer, soru-cevap bölümüyle sona erdi.

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası