MEMLEKETİMİZE ve GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAK İÇİN HAYDİ, 1 MAYIS`A

İşçi ve emekçilerin Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma günü olan 1 Mayıs bu yıl Ankara`da Anadolu (Tandoğan) Meydanı?nda kutlanacak. (Atatürk Kültür Merkezi Yanı) saat 12.00?de toplanıldıktan sonra Anadolu Meydanı (Tandoğan Meydanı) saat 13.00?de 1 Mayıs mitingi düzenlenecek

Eklenme Tarihi: 29/04/2019

 

İşçi ve emekçilerin Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma günü olan 1 Mayıs bu yıl Ankara`da Tandoğan Meydanı`nda kutlanacak.  (Atatürk Kültür Merkezi Yanı) saat 12.00`de toplanıldıktan sonra Tandoğan Meydanı`nda saat 13.00`de 1 Mayıs mitingi düzenlenecek.

Tarih: 1 Mayıs 2019 Çarşamba

Toplanma Saati: 12.00

Toplanma Yeri:  AKM Yanı (Kazım Karabekir Cad.)

Miting Saati: 13.00

Miting Yeri: Tandoğan Meydanı

 

MEMLEKETİMİZE ve GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAK İÇİN

HAYDİ, 1 MAYIS`A

İşçisi, işsizi, emekçisi, emeklisi, aydını, sanatçısı, gazetecisi, öğrencisi, esnafı, kadını, genci, yaşlısıyla 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Küçük bir azınlık için değil, bir avuç patron için değil, halkın emekçi çoğunluğu için yaşanabilir bir memleket hasretiyle 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Ekonomik krizin faturasını, işçiler, emekçiler, dar gelirli milyonlar değil, krizin sorumluları ödesin diye haykırmak için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Bizi işsizliğe, yoksulluğa, köleliğe ve düşmanlığa mahkûm etmek isteyen düzene karşı, insanca, özgürce, kardeşçe yaşama irademizi göstermek için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

İşsizlik fonunun patronlara ve bankalara peşkeş çekilmesine, kıdem tazminatımıza göz konulmasına, emeklilik hakkımızın gasp edilmesine ve Zorunlu Bireysel Emeklilik dayatmalarına karşı, haklarımız için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Sokaklarda, meydanlarda, grevlerde ve hatta seçim sandıklarında bile hakkımızı savunmanın, tepki göstermenin "suç" ilan edildiği bu düzene karşı, demokrasi için, seçme-seçilme, örgütlenme ve grev hakkımız için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Çalışırken ölmemek için, açlık ve yoksulluk sınırının altında ücretlere, taşeron köleliğine, güvencesizliğe mahkûm olmamak için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Yıllardır sırtımızdan elde ettikleri nimetleri kimseyle paylaşmayanlara karşı, "hep bana" diyenlere karşı, işimize, aşımıza, haklarımıza el uzatanlara karşı, zam-zulüm-işsizlik son bulsun diye 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Hapishaneleri muhaliflerle, akademisyenlerle, gazetecilerle, siyasetçilerle dolduranlara, tacizcileri, katilleri, kadına şiddet uygulayanları serbest bırakanlara karşı, kendi kurallarına bile uymayan bir rejime karşı hak-hukuk-adalet için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Tek kişinin konuşup milyonların suskunluğa zorlandığı bu düzene karşı, düşünmek, konuşmak, yazmak, çizmek, itiraz etmek özgür olsun diye 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

ABD emperyalizminin ve yerli işbirlikçilerinin Ortadoğu`da sürdürdüğü savaşa karşı barışı savunmak için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınsın, asgari ücret vergi dışı tutulsun, tüm işçilere insanca çalışma koşulları ve insanca yaşayabilecek bir ücret talep etmek için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Zorunlu Bireysel Emeklilik yerine, insanca yaşayacağımız emekli ücreti için, emeklilikte yaşa takılanlara emeklilik haklarının tanınması için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

İşçi sağlığı, iş güvenliği önlemelerinin etkin bir şekilde alınması, işçi ölümlerinin önüne geçilmesi için, kadın işçilerin eşit işe eşit ücret alması için, kadına ve çocuğa yönelik şiddeti ve tacizi önleyecek etkin tedbirlerin alınması için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Toplumu kutuplaştırmaya çalışanlara karşı, eşitlik, özgürlük, laiklik ve aydınlık bir gelecek için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Gelecek güzel günler önümüzde, mücadele ile kazanabiliriz! Emeğimize, ekmeğimize, işimize, geleceğimize ve memleketimize sahip çıkmak için HAYDİ, 1 MAYIS`A!

Aşağıda imzası bulunan sendika ve meslek örgütleri olarak halkımızı 1 Mayıs 2019 Çarşamba günü saat 13.00 Tandoğan Meydanına davet ediyoruz.

MEMLEKETİMİZE VE GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAK İÇİN

HAYDİ! 1 MAYIS`TA ALANLARA!

Disk Ankara Bölge Temsilciliği

Ankara Şubeler Platformu

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu

Ankara Tabip Odası

Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası

  

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası