MESLEĞE HAZIRLIK KURS, SEMİNER VE ATÖLYELERİ DÜZENLENDİ

İMO Ankara Şubesi tarafından 08-25 Temmuz 2019 tarihleri arasında yeni mezun meslektaşların inşaat mühendisliğinin çeşitli çalışma alanları hakkında fikir sahibi olması, deneyimli meslektaşları eğitmenliğinde uygulama çalışmaları yapmaları ve var olan eksiklerini kapatmaya yardımcı olunması amacıyla Mesleğe Hazırlık Kurs, Semineri Atölyeleri gerçekleştirildi.

Eklenme Tarihi: 26/07/2019

 

İMO Ankara Şubesi tarafından 08-25 Temmuz 2019 tarihleri arasında yeni mezun meslektaşların inşaat mühendisliğinin çeşitli çalışma alanları hakkında fikir sahibi olması, deneyimli meslektaşları eğitmenliğinde uygulama çalışmaları yapmaları ve var olan eksiklerini kapatmaya yardımcı olunması amacıyla Mesleğe Hazırlık Kurs, Semineri Atölyeleri gerçekleştirildi. Kurslara meslekte 0-3 yıl içerisinde olan 76 kişi katıldı.

Kurslar, 08 Temmuz 2019 tarihinde düzenlenen İnşaat Mühendisliği Üzerine Söyleşi ile başladı. Etkinlikte açılış konuşmasını İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Tulumtaş yaptı. Tulumtaş`ın ardından, İnş. Müh. Hakan Güvengiz söyleşiyi gerçekleştirdi.

Kurs süresince Geoteknik, Hidrolik, Proje Okuma, Excel, Ulaştırma, Hakediş-Metraj Çalışma Grupları oluşturuldu. Hakediş-Metraj Çalışma Gruplarında İnş. Müh. Ahmet Onur Özergene; Proje Okuma Atölyesinde İnş. Müh. Ahmet Onur Özergene; Excel Çalışma Gruplarında İnş. Müh. Ömer Can Pamuk, Ulaştırma Çalışma Grubunda İnş. Müh. Baki Arslan, Mehmet Aydın, Geoteknik Çalışma Gruplarında İnş. Müh. Nejan Huvaj Sarıhan, Hidrolik Çalışma Grubunda İnş. Müh. Murat Yücel dersler verdi.

Kurs Kapsamında Seminerler Verildi

Mesleğe hazırlık kursları kapsamında 4 seminer düzenlendi. İnş. Müh. Hakan Güvengiz tarafından İnşaat Mühendisliği Üzerine Söyleşi, Bedri Tekin tarafından İSG ve Çalışma Alanlarımız, Taylan Ulaş Evcimen ve Lezgin Aras tarafından Proje ve Şantiye Yönetimi, Evin Ç. Miser tarafından Etkili İletişim ve CV Hazırlama Semineri başlıklarında 4 seminer verildi.

Dart ve Tavla Turnuvası Düzenlendi

Mesleğe Hazırlık Kurs, Seminer ve Atölyeleri kapsamında 13 Temmuz 2019 Cumartesi günü İMO Lokali`nde dart ve tavla turnuvası düzenlendi. Turnuvalara 30 kişi katıldı.

Dikmen Vadisinde Piknik Düzenlendi

Mesleğe Hazırlık Kurs, Seminer ve Atölyeleri kapsamında 20 Temmuz 2019 Cumartesi günü Dikmen vadisinde piknik düzenlendi. Pikniğe 22 kişi katıldı. 

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası