`ARDGERMELİ YÖNTEMLER VE DEPREM İZOLASYONU: YAPILARDA TEKNOLOJİK UYGULAMA ÖRNEKLERİ SEMİNERİ` VE `KÖPRÜLERDE ESTETİK VE EKONOMİ SEMİNERİ` DÜZENLENDİ

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 31 Ekim 2019 Perşembe günü Rüştü Özal Salonunda `Ardgermeli Yöntemler ve Deprem İzolasyonu: Yapılarda Teknolojik Uygulama Örnekleri Semineri` ve `Köprülerde Estetik ve Ekonomi Semineri` düzenlendi

Eklenme Tarihi: 04/11/2019

 

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 31 Ekim 2019 Perşembe günü Rüştü Özal Salonunda "Ardgermeli Yöntemler ve Deprem İzolasyonu: Yapılarda Teknolojik Uygulama Örnekleri Semineri" ve "Köprülerde Estetik ve Ekonomi Semineri" düzenlendi.

Açılış konuşmasını İMO Ankara Şubesi Araştırma Görevlisi İzemÇetinkaya`nın yaptığı ikili seminerde, önce Yük. İnş. Müh. Altok Kurşun peşi sıra da Dr. Özgür Özkul kürsüdeydi. Yüksek Mühendis Kurşun, Estetik ve Etik, Estetiğin Kuralları, Kullanılan Malzemeler, Çevreye Uyum, Sürdürülebilirlik, Ekonomi ve Kaynak İsrafı başlıkları altında, Doktor Özkul ise Ardgerme Yöntemi, Döşemelerde Ardgerme Uygulamaları, Köprü Yapım Yöntemleri: İtme-Sürme Metodu, Mevcut ve Yeni Yapılarda Sismik İzolasyon başlıkları altında seminerlerini gerçekleştirdiler. Yaklaşık 100 kadar üyemiz ve misafirin takip ettiği ikili seminerin ardından izleyiciler ile soru cevap kısmına geçildi.

Seminerlerin sonunda Altok Kurşun ve Özgür Özkul adlarına, İMO Ankara Şubesi tarafından TEMA Vakfı`na diktirilen ağaç fidanı belgeleri kendilerine takdim edildi. 

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası