4. KÖPRÜLER VE VİYADÜKLER SEMPOZYUMU DÜZENLENDİ

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası adına Ankara Şubesi tarafından bu yıl Mart ayında kaybettiğimiz İMO Yönetim Kurulu Eski Başkanı Hilmi Yüncü anısına düzenlenen 4. Köprüler ve Viyadükler Sempozyumu,1-2 Kasım 2019 tarihlerinde İMO KKM`de yapıldı

Eklenme Tarihi: 05/11/2019

 

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası adına Ankara Şubesi tarafından bu yıl Mart ayında kaybettiğimiz İMO Yönetim Kurulu Eski Başkanı Hilmi Yüncüanısına düzenlenen 4. Köprüler ve Viyadükler Sempozyumu,1-2 Kasım 2019 tarihlerinde İMO KKM`de yapıldı. Sempozyuma 350 kişi katıldı.

Sempozyum, İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Tulumtaş, İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe ve Türkiye Köprü ve İnşaat Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Alp Caner`in konuşmalarıyla başladı.

Açılış konuşmalarının ardından İMO Ankara Şubesi Yayın Birimi tarafından hazırlanan Hilmi Yüncü Belgeseli gösterildi.

Belgeseli izlemek için tıklayınız.

Sempozyumun açılış sunumları ise Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Erhan Karaesmen ve Cem Yalçın tarafından yapıldı.

Katılımcılar tarafından hazırlanan 32 sözlü sunum ve 4 poster sunum paralel olarak İMO KKM Teoman Öztürk ve İMO KKM Rüştü Özal salonlarında gerçekleştirildi. Sempozyumda, ayrıca, çağrılı konuşmacı Murat Dicleli tarafından "Türkiye Deprem Yalıtımlı Köprü Tasarımı Taslak Şartnamesi ve ASSHTO ve EN 15129 Şartnameleri ile Karşılaştırılması", çağrılı konuşmacılar Yılmaz Akkaya ve Mehmet Ali Taşdemir tarafından "Köprü ve Viyadük Projelerinde Servis Ömrü İlkesine Dayalı Beton Tasarımı ve Kalite Denetimi" ve çağrılı konuşmacı Nejat Bayülke tarafından "Kuzey Ankara Projesi Viyadük-1 (Kemer Köprü Projesi ve Yapımı)" sunumları yapıldı.

Yönlendiriciliğini Erhan Karaesmen`in yaptığı "Sempozyum Değerlendirme Oturumu"nun ardından sempozyum sona erdi. 

Etkinliğe dair tüm fotoğrafların yer aldığı albüme gitmek için tıklayınız.

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası