SÖZÜNÜZ SÖZÜMÜZ OLSUN-İMO ANKARA ŞUBESİ PROFİL ARAŞTIRMASI 2020

Bir saha araştırması ile, inşaat mühendislerinin çalışma yaşamındaki konumlarını, toplumsal yaşamdaki deneyimlerini, mesleğiyle, toplumla ve meslek örgütüyle kurdukları ilişkileri ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz

Eklenme Tarihi: 19/12/2019

İnşaat mühendisi olarak bizler, bir yandan mesleğimizin itibarsızlaşmasıyla, değersizleşmesiyle diğer yandan ise işsizlikle, güvencesizlikle ve uzun mesai saatleriyle mücadele etmek zorunda kaldığımız bir sürecin içindeyiz.

Bir saha araştırması ile, inşaat mühendislerinin çalışma yaşamındaki konumlarını, toplumsal yaşamdaki deneyimlerini, mesleğiyle, toplumla ve meslek örgütüyle kurdukları ilişkileri ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz. İnşaat mühendislerinin içinden geçmekte olduğu ekonomik, kültürel, siyasal ve toplumsal dönüşümlere ışık tutmayı amaçlıyoruz. Bu araştırmanın ışığında meslek örgütümüzün çalışmalarına yön verecek politika ve stratejiler geliştirmeyi hedefliyoruz.

Yakın zamanda sizlere ulaştırmış olduğumuz pilot anket çalışmasından faydalanarak hazırlamış olduğumuz bu araştırma ile hem bugünü değerlendirmeyi hem de 2012 yılında şubemizin yapmış olduğu profil araştırması ile karşılaştırma yaparak o günden bugüne yaşanan değişimi yorumlamayı önemli buluyoruz. Bu çalışma sonunda sizlerin sözlerinin gelecekte yapacağımız çalışmalara yön vermesini hedefliyoruz.

Mesleğimizin, meslek alanlarımızın gelişimi ve meslek örgütümüzün güçlendirilmesi amacıyla hazırladığımız bu anket yaklaşık 12-15 dakikanızı alacaktır.

Sizlerin de değerli vaktinizi ayırarak bu çalışmaya katkı vereceğinize inanıyoruz. Şimdiden teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz. 

İMO Ankara Şubesi

Yönetim Kurulu

   Anket için tıklayınız.



TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası