HİLMİ YÜNCÜ'YÜ ARAMIZDAN AYRILIŞININ BİRİNCİ YILINDA SEVGİ VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

Odamızın dünden bugüne devam eden çizgisinin oluşmasında büyük katkıları olan; doğanın ve emeğin sömürüsüne karşı, meslektaşların örgütlülüğünü her alanda gözeten, ülke sorunlarını mesleğin sorunlarından ayrı görmeyen, demokrasi ve özgürlükler mücadelesinin her alanında varlık göstermiş, her kuşağın ağabeyi Hilmi Yüncü'yü aramızdan ayrılışının birinci yılında sevgi ve özlemle anıyoruz

Eklenme Tarihi: 05/03/2020


1948 yılında Çorum`da dünyaya gelen Hilmi Yüncü, 1965 yılında Çorum Lisesi`nden mezun olduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi`ni kazanmış, 1970 yılında İnşaat Mühendisliği Bölümünden, 1972 yılında aynı bölümün Zemin Mekaniği Anabilim Dalı Yüksek Lisansından mezun olmuştur.

Öğrencilik yıllarından itibaren Odamızda aktif sorumluluklar alan Hilmi Yüncü, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası`nın 32. ve 33. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği, 35. Dönem Oda Başkanlığı, 38. ve 39. Dönem Onur Kurulu Üyeliği ve 40. Dönem Onur Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Odamızın dünden bugüne devam eden çizgisinin oluşmasında büyük katkıları olan; doğanın ve emeğin sömürüsüne karşı, meslektaşların örgütlülüğünü her alanda gözeten, ülke sorunlarını mesleğin sorunlarından ayrı görmeyen, demokrasi ve özgürlükler mücadelesinin her alanında varlık göstermiş, her kuşağın ağabeyi Hilmi Yüncü`yü aramızdan ayrılışının birinci yılında sevgi ve özlemle anıyoruz. Anısı ve mücadelesi bizlere yol göstermeye devam ediyor.  

İnşaat Mühendisleri Odası

Ankara Şubesi Yönetim Kurulu

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası