NEVRUZ KUTLU OLSUN!

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, 21 Mart 2020 tarihinde yayınladığı mesajla tüm üyelerimizin Nevruz`unu kutladı.

Eklenme Tarihi: 21/03/2020

 

NEVRUZ KUTLU OLSUN!

Dünyanın en eski ve en yaygın kültürel geleneklerinden birisi olan Nevruz, doğanın uyanışını, baharın gelişini ve yaşamın yeniden canlanmasının temsil ettiği için herkes için umudun simgesi olmuştur.

Bizim coğrafyamızda Nevruz aynı zamanda barışa, kardeşliğe ve bir arada yaşama duyulan bir özlemin de simgesidir. Halkların eşitlik içinde özgürce yaşama iradesinin kültürle yoğrulmuş dışavurumudur.

Bugün dünyamız bir yandan küresel bir yangınla mücadele ederken, diğer yandan da özellikle Ortadoğu`nun farklı coğrafyalarında devam eden savaşların tehdidiyle yaşıyor. 3 ay gibi kısa bir sürede tüm dünyaya yayılan salgın, insanların birbiriyle etkileşiminin ne denli yaygın olduğunu gösterdiği gibi, insanların birbiriyle yardımlaşmaya ve dayanışmaya ne kadar ihtiyaç duyduğunu da gösterdi. Bu kötü günlerde nevruzun barış, kardeşlik ve dayanışma ruhunun yaygınlaşmasına her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyoruz.

Ülkemizde, bölgemizde ve tüm dünyada barışın sağlanması, tüm dünya halklarının huzurlu ve sağlıklı yaşaması, baharın tüm dünyada umudu ve kardeşliği yeşertmesi dileğiyle Nevruz Kutlu Olsun!

Emin Koramaz
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası