İMO ANKARA ŞUBESİ ?ADNAN KAHVECİ PARKI?NDA NELER OLUYOR?? FORUMUNA KATILDI

Adnan Kahveci Parkı Dayanışma Platformu?nun halkın itirazlarını kamuoyu ile paylaşmak üzere 29 Ağustos Cumartesi günü düzenlemiş oldukları ?Adnan Kahveci Parkı?nda Neler Oluyor?? forumuna İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ezgi Çimen katıldı

Eklenme Tarihi: 31/08/2020

 

Yenimahalle Belediyesi tarafından 09 Temmuz 2020 tarihinde "Kent Koop Mahallesi, 15171 ada kuzeyinde ve mülkiyeti Belediyemize ait 64930 ada 1 parsel civarında bulunan 33.580m²`lik Adnan Kahveci Parkı`nın; Park ve Bahçeler Müdürlüğünce hazırlanacak avan proje kapsamında ve kontrolörlüğünde yer alacak yapıların park alanının bir bütün halinde, çevre düzenlemesi" isimli iş kararı alındı. Adnan Kahveci Parkı`na yapılmak istenilen düğün salonu, market vb. özel işletmelerin yapımına karşı Batıkent halkı tarafından oluşturulan Adnan Kahveci Parkı Dayanışma Platformu halkın itirazlarını kamuoyu ile paylaşmak üzere 29 Ağustos Cumartesi günü "Adnan Kahveci Parkı`nda Neler Oluyor?"forumu düzenledi.

Foruma İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ezgi Çimen katılım sağlayarak, parkların kamusal ve yeşil alan niteliğinin dönüştürülerek özel işletmelerin kullanımına terk edilmemesi gerektiğini söyledi. Batıkent semtinde bulunan kamusal bir alanla ilgili yapılacak bir projede Batıkent halkının söz hakkı olması gerektiğini ancak Yenimahalle Belediyesi`nin halkın taleplerini ve itirazlarını yok sayarak kamusal bir alanın "sosyal tesis" adı altında mevzuatlara aykırı bir şekilde ticari fonksiyonlar barındıran projelerle rant alanına dönüştürmesinin kabul edilemez olduğunu belirtti.

Çimen, İMO Ankara Şubesi`nin kentin her noktasında kamusal alanların talanına karşı mücadele içinde olduğunu ve Batıkent Adnan Kahveci Parkı`nda yapılmak istenilen projeye karşı mücadeleyi sürdürüleceğini ve Batıkent halkıyla dayanışma içinde olunacağını belirti.

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası