GENÇ VE İŞSİZ ÜYELERİMİZLE UZMANLIK ALANLARINA YÖNELİK EĞİTİMLER HAKKINDA TOPLANTI YAPILDI

18 Ağustos 2020 tarihinde genç ve işsiz üyelerimizle uzmanlık alanlarına yönelik eğitimler hakkında toplantı yapıldı

Eklenme Tarihi: 19/08/2020

 

Şubemiz tarafından yıl içerisinde yapılan ankette işsiz olduğunu beyan eden ve son 2 yıl içerisinde mezun olmuş meslektaşlarımızla birlikte inşaat mühendisliğinin genel konuları ve uzmanlık alanlarını kapsayacak şekilde bir eğitim planlaması çalışmalarına başlandı.

Şubemiz tarafından hazırlanan ön talep formunu dolduran 180 üyemize yapılan çağrıya icabet eden 60 civarı üyemizle yapacağımız eğitimlerin içeriği ve formatına dair 18 Ağustos 2020tarihinde bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda iş hayatına atılamamış ya da iş hayatında olduğu süre içerisinde yeterince tecrübe kazanamamış genç işsiz üyelerimizle ilgi alanlarını da gözeterek bir eğitim planlaması üzerine konuşuldu. Eğitimlerin Genel Konular ve Uzmanlık Alanına özel konular olarak 2 bölüm halinde gerçekleşeceği ve mümkün olan zamanlarda da saha çalışmaları yapılması üzerine görüşler ön plana çıktı.

Düzenlenen toplantıya İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Uluata, Sayman Üye Özgür Topçu, Üye Başak Budak, Orhan Şenol, İMO Ankara Şubesi Şube Sekreteri Mahir Kaygusuz, Araştırma Görevlisi Ozan Yılmaz ve Meslek İçi Eğitim Komisyonu Üyesi Koray Kadaş katıldı.

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası