D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ KURSU BAŞLADI

İMO Ankara Şubesi`nin düzenlemiş olduğu ?D-1 Temel Bina Akustiği Kursu? 31 Ağustos 2020 günü TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisleri?nde başladı

Eklenme Tarihi: 31/08/2020

 

İMO Ankara Şubesi tarafından düzenlenen, eğitimini Fizik Mühendisleri Odası`nın verdiği "D-1 Temel Bina Akustiği Kursu" 31 Ağustos 2020 günü TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisleri`nde başladı. Pandemi nedeniyle daha geniş bir alan ihtiyacı ile sosyal tesislerde düzenlenen kursa 19 kişi katıldı.

Pandemi dönemimin ilk yüz yüze kursu olan "D-1 Temel Bina Akustiği Kursu" 31 Ağustos-08 Eylül 2020 tarihlerinde 72 saat boyunca devam edecek. Kurs süresince katılımcılara, "Mimarlık ve Yapı Bilgisine Giriş, Mekan İçinde Ve Mekanlar Arasında Ses Yayılması, Binaların Gürültü Kontrolü Yönünden Tasarımı, İstenen Sınır Değerlerinin Belirlenmesi  - Yönetmelik Tanıtımı, Mevcut Binalarda Ses Yalıtımı İyileştirme Çalışmaları, Akustik Proje Ve Raporların Hazırlanması Yönetmelik Bilgileri" başlıklarında bilgi verilecek. Kurs sonrasında katılımcılar bakanlığın açmış olduğu sınava girerek belgelerini almaya hak kazanacaklar.

 

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası