ANKARA`YA DAİR ÖYKÜ YARIŞMASINDAN SEÇMELER KİTABI YAYIMLANDI

Kimilerince ayazı, kimilerince grisi, kimilerince şiiriyle hatırlanan Ankara`yı öykülerle adımlayıp hep beraber yeniden keşfetmeye, kentin mütevazi bir fotoğrafını çekmeye davet eden Ankara`ya Dair Öykü Seçkisi`ni siz öyküseverlere sunmaktan mutluluk duyarız

Eklenme Tarihi: 04/01/2022

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından düzenlenen Ankara`ya Dair Öykü Yarışması sonucunda 21 Ankara hikayesinden oluşan "Ankara`ya Dair Öykü Yarışmasından Seçmeler" kitabı yayımlandı.

"...2018 yılında "gelecek bugünsüz, bugün dünsüz olmaz" anlayışıyla Ankaralıları kolektif bir çabayla kurulan İMO Ankara Kent Kütüphanesi`ne kent belleğinin unsurlarını derlemeye, bir araya gelmeye ve şehre dokunmaya davet etmiştik.

Ankara`ya Dair Öykü Yarışması ile aynı anlama ve anlatma çabasının bir devamı olarak öyküseverleri kentin hikayesini hep birlikte anlatmaya çağırdık. Bu kitap yarışmaya katılan 80 kişi arasından seçilen 21 Ankara hikayesinden oluşuyor.

Kimilerince ayazı, kimilerince grisi, kimilerince şiiriyle hatırlanan Ankara`yı öykülerle adımlayıp hep beraber yeniden keşfetmeye, kentin mütevazi bir fotoğrafını çekmeye davet eden Ankara`ya Dair Öykü Seçkisi`ni siz öyküseverlere sunmaktan mutluluk duyarız."


İMO Ankara Şubesi

Yönetim Kurulu

"Ankara`ya Dair Öykü Yarışmasından Seçmeler" kitabını İMO Ankara Şube binasından temin edebilirsiniz.

Kitaba ekten ulaşabilirsiniz.

79472_15_38_06.jpg


imo-icon ANKARA`YA DAİR ÖYKÜ YARIŞMASINDAN SEÇMELER (8663 KB)
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası