ANA SAYFA   İLETİŞİM   ARAMA   genç-İMO ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA


genç-İMO Ana Sayfa

20 EKİM 2021, ÇARŞAMBA   

 

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ’NE YAPILAN KAYYUM REKTÖR DAYATMASINI KABUL ETMİYORUZ!

    Yayına Giriş Tarihi: 06.01.2021  Güncellenme Zamanı: 07.01.2021 12:03:05  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 07.01.2021 12:02:48

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası genç-İMO 12. Dönem Öğrenci Konseyinin Boğaziçi Üniversitesine rektör atanması nedeniyle yaptığı açıklama.

Boğaziçi Üniversitesi`ne Yapılan Kayyum Rektör Dayatmasını Kabul Etmiyoruz!

Boğaziçi Üniversitesi`ne 1980 askeri rejiminden sonra ilk kez 1 Ocak 2021`de, gece yarısı kurum dışından bir rektör atandı. Kayyum rektör atamaları, üniversitelerimizi akademik özgürlük ve demokratik değerlerden giderek uzaklaştıran zihniyetin eğitime yansımasıdır. Üniversitelerimiz, tepeden inme baskılara, eğitimi araçsallaştıran politikalara, bir avuç insanın kararlarına ve karanlığına sığmaz! 

Üniversitelerimize, özgürlüğümüze ve fikirlerimize kelepçe vurulamaz! 

Boğaziçi Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Antalya Bilim Üniversitesi, Beykoz Üniversitesi ve Çağ Üniversitesi`ne kayyum atamaları yapılmıştır. Tüm üniversitelerimiz için demokratik bir seçim, bilimsel ve toplumsal gelişim açısından vazgeçilmezdir. 

Bizler, üniversitelerimizin kadrolaşmalardan, baskı ortamından uzak; kolektif üretimin esas alındığı ve demokratik eylem hakkı ve özgürlüklerimizi kullanabileceğimiz alanlar olması için mücadeleyi sürdüreceğiz. 

Üniversitelerimizi özyönetim ve özdenetimden uzaklaştıran ve siyasi rantın yuvası haline getiren bu uygulamaları kabul etmiyor ve atanmış rektörlere karşı direnen Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini destekliyoruz.

ATANMIŞ REKTÖRLERE KARŞI ÜNİVERSİTELER BİZİMDİR ! 
#kayyumrektöristemiyoruz


Tüm Genç İMO - Gündem »

Bu 06.01.2021 gününden itibaren 608 defa okunmuştur.

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.