İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

27 TEMMUZ 2021, SALI   

43

ALTINDAĞ`DA İŞ CİNAYETİ

    Yayına Giriş Tarihi: 04.05.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 09.01.2020 14:41:27  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 04.05.2018 18:31:11

04 Mayıs 2018 tarihinde Altındağ İlçesi Gültepe Caddesi`ndeki bir inşaat alanında meydana gelen patlamada bir işçi hayatını kaybederken 3 işçi de yaralandı.

Altındağ`da İş Cinayeti

04 Mayıs 2018 tarihinde Altındağ İlçesi Gültepe Caddesi`ndeki bir inşaat alanında meydana gelen patlamada bir işçi hayatını kaybederken 3 işçi de yaralandı.

Konuya ilişkin alınan ilk bilgiler yerleşim yerlerine yakın bir noktada bulunan inşaat alanında kontrollü  patlatma ile kazı işlemlerinin gerçekleştirildiği yönünde. Bu işlemlere ilişkin valilik izni bulunduğu ancak söz konusu patlamanın kontrollü dinamitlerin patlamasıyla değil bu dinamitlerin etkisini arttırmak için şantiyede kontrolsüz olarak üretilen ve sahada bırakılan patlayıcıların üzerinden iş makinesinin geçmesi nedeniyle oluştuğu da alınan haberler arasında. Öte yandan patlamaların çevredeki yapılara ve doğal çevreye zarar verdiğini, dolayısıyla bölgedeki yurttaşların şikayette bulunduklarını, buna rağmen herhangi bir sonuç alınamadığını mahalle sakinleri ifade etmişlerdir.

Bu noktada meydana gelen bu iş cinayetinin işçileri şantiye sahalarında patlayıcı hazırlamaya mahkum eden, bunu denetleyip önlemek yerine gözlerini kapatıp arkasını dönen sistem ve bu sistemden fayda sağlayarak devamı yönünde irade koyanlar olduğunu kamuoyuyla paylaşıyor, bu tür olayların kaza, kader değil cinayet olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyoruz.

Yaralı emekçilere acil şifalar, vefat eden arkadaşımızın tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu


Okunma Sayısı: 113

Ankara Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.