İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

27 TEMMUZ 2021, SALI   

17

BASIN AÇIKLAMASI

    Yayına Giriş Tarihi: 12.07.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 13.07.2018 10:44:15  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 12.07.2018 18:09:32

İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu, ODTÜ Mezuniyet Töreni sonrasında tutuklanan öğrenciler hakkında bir basın açıklaması yaptı

İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu, ODTÜ Mezuniyet Töreni sonrasında tutuklanan öğrenciler hakkında bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamanın metni:

6 Temmuz Cuma günü gerçekleşen ODTÜ Mezuniyet Töreni ve geleneksel mezuniyet yürüyüşünde daha önce dava açılmış ve beraat etmiş bir pankartı taşıdıkları için aynı günün gecesinde 4 ODTÜ öğrencisi "Cumhurbaşkanı`na hakaret" iddiası ile gözaltına alınmış ve ardından 11 Temmuz gecesi tutuklanmışlardır.

Öncelikle belirtmek isteriz ki bu karar ile ülkemizin aydınlık geleceğine ve toplumsal muhalefetin bütününe bir gözdağı mesajı verilmek istenilmektedir. Bu karar siyasi bir karar olup, en temel insan hakkı olan ifade özgürlüğünü bile yok saymaktadır.

Demokratik hak ve özgürlüklerin kullanımını engellemeye yönelik her türlü baskı ve sindirme politikalarını şiddetle kınıyoruz. Türkiye`nin geleceğinin istibdat rejiminden değil, demokrasinin evrensel değerlerinden geçtiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz.

İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu


Okunma Sayısı: 190

Ankara Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.