İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

27 TEMMUZ 2021, SALI   

34

HİLMİ YÜNCܒYÜ ARAMIZDAN AYRILIŞININ BİRİNCİ YILINDA SEVGİ VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

    Yayına Giriş Tarihi: 05.03.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 05.03.2020 10:07:30  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 05.03.2020 10:07:10

Odamızın dünden bugüne devam eden çizgisinin oluşmasında büyük katkıları olan; doğanın ve emeğin sömürüsüne karşı, meslektaşların örgütlülüğünü her alanda gözeten, ülke sorunlarını mesleğin sorunlarından ayrı görmeyen, demokrasi ve özgürlükler mücadelesinin her alanında varlık göstermiş, her kuşağın ağabeyi Hilmi Yüncü’yü aramızdan ayrılışının birinci yılında sevgi ve özlemle anıyoruz

 

1948 yılında Çorum`da dünyaya gelen Hilmi Yüncü, 1965 yılında Çorum Lisesi`nden mezun olduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi`ni kazanmış, 1970 yılında İnşaat Mühendisliği Bölümünden, 1972 yılında aynı bölümün Zemin Mekaniği Anabilim Dalı Yüksek Lisansından mezun olmuştur.

Öğrencilik yıllarından itibaren Odamızda aktif sorumluluklar alan Hilmi Yüncü, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası`nın 32. ve 33. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği, 35. Dönem Oda Başkanlığı, 38. ve 39. Dönem Onur Kurulu Üyeliği ve 40. Dönem Onur Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Odamızın dünden bugüne devam eden çizgisinin oluşmasında büyük katkıları olan; doğanın ve emeğin sömürüsüne karşı, meslektaşların örgütlülüğünü her alanda gözeten, ülke sorunlarını mesleğin sorunlarından ayrı görmeyen, demokrasi ve özgürlükler mücadelesinin her alanında varlık göstermiş, her kuşağın ağabeyi Hilmi Yüncü`yü aramızdan ayrılışının birinci yılında sevgi ve özlemle anıyoruz. Anısı ve mücadelesi bizlere yol göstermeye devam ediyor.  

İnşaat Mühendisleri Odası

Ankara Şubesi Yönetim Kurulu

 


Okunma Sayısı: 95

Ankara Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.