İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

09 ARALIK 2021, PERŞEMBE   

43

YİNE İŞ KAZALARI, İŞÇİ ÖLÜMLERİ

    Yayına Giriş Tarihi: 15.12.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 15.12.2020 11:12:06  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 15.12.2020 10:44:48

İnsan sağlığının öneminin çok net bir şekilde hissedildiği bugünlerde pandemi koşullarında dahi çalışmak zorunda bırakılan insanlarımızın, işçi sağlığı ve iş güvenliği tedbirleri en üst seviyede uygulanmalıdır

 

İçinde bulunduğumuz ağır pandemi koşullarında, sokağa çıkma yasaklarının devam ettiği bu günlerde, emekçi halkımızın karşılaştığı sorunlar maalesef çok daha ağır bir tablo olarak karşımıza çıkıyor. Sokağa çıkma yasağının olduğu 13 Aralık 2020 Pazar günü DSİ Genel Müdürlüğü`ne ait yeni hizmet binası inşaatının kanalizasyon bağlantısı sırasında Ahmet Tokgöz ve Mehmet Vurgun isimli iki işçi göçük altında kalarak yaşamlarını yitirmiştir.

Pandemi koşullarında çalışmak zorunda bırakılan emekçi halkın üzerindeki baskı her geçen gün artıyor. Güvencesiz çalışma baskısı gerekli işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin alınmamasıyla birleşerek iki vatandaşımızın daha vefat etmesine neden olmuştur. Kamu kurumlarının şantiyesinde bile yaşanan bu üzücü durumlar, ülkemizin maalesef artık kanıksadığı bir hal almıştır. İlgili kamu kurumundan da konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmamıştır. İnsan sağlığının öneminin çok net bir şekilde hissedildiği bugünlerde pandemi koşullarında dahi çalışmak zorunda bırakılan insanlarımızın, işçi sağlığı ve iş güvenliği tedbirleri en üst seviyede uygulanmalıdır. Son yaşanan kazaya neden olan ihmallerin ortaya çıkarılması ve sorumluların ortaya çıkarılması gereğinin yapılmasını talep ediyor, konunun takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

İMO Ankara Şubesi

Yönetim Kurulu

 


Okunma Sayısı: 86

Ankara Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.