İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

25 ŞUBAT 2021, PERŞEMBE   

41

CANAN TOSUN YALNIZ DEĞİLDİR

    Yayına Giriş Tarihi: 14.02.2021 00:00   Güncellenme Zamanı: 14.02.2021 21:00:47  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 14.02.2021 21:00:35

TMMOB Kadın Çalışma Grubu 14 Şubat 2021 tarihinde yaptığı basın açıklamasıyla işvereni tarafından şiddet gören Maden Mühendisi Canan Tosun`un haklarını savunacağını duyurdu

 

TMMOB Kadın Çalışma Grubu 14 Şubat 2021 tarihinde yaptığı basın açıklamasıyla işvereni tarafından şiddet gören Maden Mühendisi Canan Tosun`un haklarını savunacağını duyurdu.

Canan Tosun Yalnız Değildir

Maden Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Üyesi Canan Tosun çalıştığı işyerinde işvereni tarafından darp edilerek şiddete maruz kalmıştır. Olayın faili işveren Fatih Uygun önceki gün uzunca bir süredir uygulamakta olduğu mobbing yetmezmiş gibi, arkadaşımız Canan Tosun`u darp etmiş, üzerine araç sürmüş, bıçak çekerek sözlü taciz ile tehdit etmiştir.

Canan Tosun saldırının faili hakkında suç duyurusunda bulunmuş, sosyal medya hesabında da ifşa etmiştir. Canan Tosun darp raporunu almaya uğraşırken, akıl almaz bu saldırıyı gerçekleştiren Fatih Uygun ne yazık ki serbest bırakılmış ve şiddet yine meşrulaştırılmıştır.

Kadına yönelik şiddet ve cinayetler artmışken, failin serbest bırakılması kabul edilemez. Kabul de etmiyoruz...

Bizler TMMOB`li mühendis, mimar ve şehir plancısı kadınlar olarak arkadaşımız Canan Tosun`a yönelik bu saldırıyı, tacizi ve olay sonrasında failin serbest bırakılmasını kınıyor ve kadına yönelik her türlü şiddetin takipçisi olacağımızı beyan ediyor ve kamuoyu ile paylaşıyoruz.

#CananTosunYalnızDeğildir

#FatihUygunTutuklansın

Mücadele Kazandırır ve Biz Kazanacağız

TMMOB Kadın Çalışma Grubu

 


Okunma Sayısı: 18

Ankara Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.