İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

14 NİSAN 2021, ÇARŞAMBA   

22

DÜNDEN BUGÜNE KADIN İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ DÜZENLENDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 15.03.2021 00:00   Güncellenme Zamanı: 15.03.2021 13:49:31  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

İMO Ankara Şubesi 24. Dönem Kadın Komisyonu tarafından 12 Mart 2021 Cuma günü `Dünden Bugüne Kadın İnşaat Mühendisliği` çevrimiçi söyleşisi Zoom uygulaması ve YouTube hesabı üzerinden canlı olarak düzenlendi

 

İMO Ankara Şubesi 24. Dönem Kadın Komisyonu tarafından 12 Mart 2021 Cuma günü "Dünden Bugüne Kadın İnşaat Mühendisliği" çevrimiçi söyleşisi Zoom uygulaması ve YouTube hesabı üzerinden canlı olarak düzenlendi.

Açılışını İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ezgi Çimen ve kolaylaştırıcılığını Proje Yöneticisi Buket Çelik`in  yaptığı söyleşinin konuğu Dr. Engin Karaesmen`di.

Söyleşide, "inşaat mühendisliği bölümünü tercih etmesi, akademisyenliğe geçiş süreci, toplumsal cinsiyet eşitliğinin önemi ve bu bağlamda kadın ve erkek değil mühim olanın akıl ve zihniyet olduğu, taraf olunan sözleşmelerin tam olarak uygulamasının önemi, ODTÜ`deki Hasan Tan dönemindeki mücadelesi ve Boğaziçi direnişi ile benzerlikleri, liyakatin önemi, COVİD 19 pandemisinin çalışma ve toplumsal hayata etkileri, İMO`nun hayatındaki yeri"  konuları konuşuldu. 

Yaklaşık 80 dk. süren söyleşi soru-cevap bölümüyle sona erdi.

 


Okunma Sayısı: 28

Ankara Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.