İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

09 ARALIK 2021, PERŞEMBE   

20

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR

    Yayına Giriş Tarihi: 20.03.2021 00:00   Güncellenme Zamanı: 20.03.2021 10:53:18  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 20.03.2021 10:41:54

Bir insan hakları sözleşmesi olan ve şiddetin önlenmesine karşı kapsamlı uygulamalar içeren İstanbul sözleşmesinin feshine ilişkin karar geri çekilmelidir. İstanbul Sözleşmesi Yaşatır

Hükümetin islamcı politikalarının doğal sonucu olarak cinsiyet eşitsizliği derinleşmekte ve buna bağlı kadın cinayetleri ve ayrımcılık artmaktadır.

Birlikte olduğu erkekler tarafından öldürülen, şiddet gören, tehditle yaşamak zorunda kalan kadınların hukuki soruşturmaları adil yürütülmemekte şiddeti uygulayan kişilere karşı önleyici önlemler alınmadığı gibi gereken cezalar da verilmemektedir.

Tüm bunların yanında bir insan hakları sözleşmesi olan İstanbul Sözleşmesinden bir gece yarısı kararıyla vazgeçilmiştir. İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmek demek şiddet gören ve öldürülme tehlikesiyle yaşayan bir çok kadının hayatından vazgeçmek, cinsiyet eşitsizliğini derinleştirmek, ayrımcılıklara göz yummak demektir.

Bir insan hakları sözleşmesi olan ve şiddetin önlenmesine karşı kapsamlı uygulamalar içeren İstanbul sözleşmesinin feshine ilişkin karar geri çekilmelidir. İstanbul Sözleşmesi Yaşatır.

İMO Ankara Şubesi

24. Dönem Kadın Komisyonu

#istanbulsözleşmesiyasatırOkunma Sayısı: 36

Ankara Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.