İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

07 MAYIS 2021, CUMA   

8

İMO ANKARA ŞUBESİ AFET HAZIRLIK VE MÜDAHALE KOMİSYONU RAPORLARI YAYIMLANDI

    Yayına Giriş Tarihi: 07.04.2021 00:00   Güncellenme Zamanı: 08.04.2021 17:10:59  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 08.04.2021 16:33:58

İMO Ankara Şubesi Afet Hazırlık ve Müdahale Komisyonu tarafından “Afet Yönetimi Bilgi Kitapçığı” ve “Bolu İli Kritik Bina ve Afet Toplanma Alanları Envanteri” raporları 8 Nisan 2021 tarihinde yayımlandı

 

İMO Ankara Şubesi Afet Hazırlık ve Müdahale Komisyonu tarafından "Afet Yönetimi Bilgi Kitapçığı" ve "Bolu İli Kritik Bina ve Afet Toplanma Alanları Envanteri" raporları 8 Nisan 2021 tarihinde yayımlandı.

Afet konusunda temel bilgi, terimlerin anlaşılması ve afet öncesi ile sonrasında gerekli güvenlik önlemlerinin tanımlanması amacıyla hazırlanan Afet Yönetimi Bilgi Kitapçığı`nda, "Afet Yönetimi Temel Tanımlar ve Kavramlar, Afet Yönetimi, Afet Senaryosunun Genel Esasları" bilgilerine yer verildi.

İMO Ankara Şubesine bağlı Bolu ilinin deprem özelinde yüksek riskli olması sebebiyle Bolu iline yönelik Şubemiz tarafından çalışmalar yürütülmektedir. Bu çalışmalar doğrultusunda hazırlanan Bolu İli Kritik Bina ve Afet Toplanma Alanları Envanteri raporunda, "Sosyal Duruma İlişkin Veriler; Nüfus, Bina Verileri, Önemli Tesislerin Hasar Tahmini ve Adresleri, Yol Verileri, Bolu İl Merkezinin Bazı Önemli Merkezlere Olan Uzaklığı ve Konaklama Bilgileri, Bolu İli Kent Merkezi Toplanma Alanları" bilgilerine yer verildi.

Afet Hazırlık ve Müdahale Komisyonu`nun Bolu iline yönelik çalışmaları devam etmekte olup AFAD tarafından Bolu ili için ilan edilmiş afet toplanma alanlarının uygunlukları, İMO Ankara Şubesi`nin derlemiş olduğu teknik kriterlere göre değerlendirilmektedir. Bununla birlikte, Bolu İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) çalışmalarıyla paralel olarak, çeşitli afet senaryoları doğrultusunda il genelinde envanteri çıkarılmış kritik yapıların öncelik durumlarına göre İMO nezdinde afet müdahale çalışmalarının planlamaları da devam etmektedir. Bu çalışmaların da sonuçları ilerleyen zamanlarda kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Raporlara ulaşmak için tıklayınız.

Afet Yönetimi Bilgi Kitapçığı

Bolu İli Kritik Bina ve Afet Toplanma Alanları Envanteri

 


 

Dosyalar

(891 KB) (07.04.2021 16:37:07)

(3366 KB) (08.04.2021 12:51:31)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 205

Ankara Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.