İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

20 EKİM 2021, ÇARŞAMBA   

2

İMO-ÇOCUK ELİM SENDE ATÖLYESİ DÜZENLENDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 01.05.2021 00:00   Güncellenme Zamanı: 17.05.2021 10:50:35  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 03.05.2021 14:06:18

`Engelsiz Park Tasarımı Atölyesi`nin Ankara ili ayağı genç-İMO Ankara üyelerinin sorumluluğuyla TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi 24. Dönem İMO-çocuk faaliyetleri kapsamında 12 Mart-23 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleştirildi

 

İzmir Engelsiz Sanat Derneği`nin aktif uygulayıcısı olduğu "Elim Sende" projesinin 2021 yılı etkinlikleri kapsamında organize edilen ve katılımcı çocuk/gençlerde engelli farkındalığını oluşturması hedeflenen "Engelsiz Park Tasarımı Atölyesi"nin Ankara ili ayağı genç-İMO Ankara üyelerinin sorumluluğuyla TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi 24. Dönem İMO-çocuk faaliyetleri kapsamında 12 Mart-23 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

genç-İMO Ankara Üyesi Ece Uysal`ın yürütücüsü olduğu "Elim Sende Projesi*"nin ilk adımı olan tanışma toplantısı 12 Mart 2021 tarihinde Zoom üzerinden yapıldı. Yapılan toplantıda çocuklara projenin amacı ve uygulama kısmında neler yapabilecekleri anlatıldı.

Projenin uygulama kısmında yapılan çeşitli etkinliklerle çocuk katılımcıların birbirleriyle kaynaşması ve engelli farkındalığı oluştururken empati duygularının gelişimine katkı sağlaması hedeflendi. genç-İMO Ankara üyelerinin ve İMO-çocuk katılımcılarının birlikte yaptığı çalışmaların ardından 23 Nisan 2021 tarihinde çocuk katılımcıların hayal güçlerinin eseri olan tasarımların gösteriminin yapılmasıyla uygulama kısmı tamamlandı. İMO-çocuk`un katılımcı çocuklara bir hediyesi olarak TEMA Vakfı nezdinde yapılan fidan bağışlarının sertifikaları da Atölye Yürütücüsü Ece Uysal tarafından çocuklara birer anı mektubu eşliğinde takdim edildi.

Projenin son aşaması olarak çocukların hazırladığı tüm tasarımlar Kasım 2021`de düzenlenecek olan "Engelsizmir Kongresi" kapsamında sunulacaktır.


*Elim Sende Projesi`nin amacı üst temada engelli farkındalığı oluştururken, alt temada çocuk (Engelli/Engelsiz) katılımıyla yeni yapılanmalar için yönetim mekanizmalarına katkıda bulunmaktır. Ayrıca bu proje; yaşanılan şehrin değerlerini fark ettirmeyi, üretkenlik ve örgütlülük çalışması kapsamında öğrenciler ile katılımcı gençlerin kişisel gelişimlerine yardımcı olmayı, özgüvenlerinin ve yaratıcılıklarının artmasına da katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Aktivitelerin hepsi, çocukların, sosyal yönlerinin gelişmesine katkıda bulunmaya, bilgi dağarcıklarını geliştirirken, hayal güçlerinin de geliştirilmesine yöneliktir. Katılımcı gençler ve çocuklarla yapılan çalışmalar içinde, eğitsel drama, maket yapımı, film çekme gibi sanatsal aktivitelerin yanı sıra çeşitli konularda tartışmalar ve (engelli farkındalığı, çevre bilinci, şehir bilinci, ortak yaşam kültürü gibi) birçok eğitici interaktif seminer de yer almaktadır. Bunu yapmaktaki amaç ise; yönelim sağlanırken sosyal beslenmeyi gerçekleştirerek daha sağlıklı seçim yapılmasına olanak tanımaktır.

 


Okunma Sayısı: 100

Ankara Şube Kaynaklı Sosyal Etkinlikler »
Tüm Sosyal Etkinlikler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.