İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

09 ARALIK 2021, PERŞEMBE   

17

EMPERYALİST İŞGALE VE SALTANATA KARŞI BAŞLATILAN YÜRÜYÜŞÜN 102. YILINI SAYGIYLA ANIYORUZ

    Yayına Giriş Tarihi: 19.05.2021 00:00   Güncellenme Zamanı: 19.05.2021 10:35:24  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 19.05.2021 10:35:17

Emperyalist işgale ve saltanata karşı başlatılan yürüyüşün 102. yılını saygıyla anıyor, laik, demokratik, bağımsız bir Türkiye’ye ulaşmanın umuduyla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz

 

19 Mayıs, Mustafa Kemal Atatürk`ün emperyalist işgale karşı Anadolu`da direnişi örgütlemek için başlattığı yürüyüşün Cumhuriyetle taçlandırıldığı serüvenin sembolüdür. Aynı zamanda bir halkın üzerindeki tebaa sıfatını söküp atıp kurulacak yeni bir ülkenin özgür yurttaşları olabilmesi mücadelesinin de başlangıcıdır.

102 yıl önce başlatılan bağımsızlık yolculuğunun hikâyesi henüz tamamlanmamıştır. Tarihten aldığımız güçle bütün yurttaşların eşit olduğu, hukukun üstünlüğünün hiçbir otoriteye teslim edilmediği ve ülkemizin emperyalizme karşı tam bağımsızlığını kazandığı yarınlara olan inancımız tamdır.

Emperyalist işgale ve saltanata karşı başlatılan yürüyüşün 102. yılını saygıyla anıyor, laik, demokratik, hukukun egemen olduğu tam bağımsız bir Türkiye`ye ulaşmanın umuduyla 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı`nı kutluyoruz.

İMO Ankara Şubesi

Yönetim Kurulu

 


Okunma Sayısı: 76

Ankara Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.