İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

02 ARALIK 2021, PERŞEMBE   

44

AZRA GÜLENDAM HAYTAOĞLU’NUN KATLEDİLMESİNDEN DOLAYI ÖFKELİYİZ!

    Yayına Giriş Tarihi: 02.08.2021 00:00   Güncellenme Zamanı: 02.08.2021 16:44:59  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 02.08.2021 16:13:08

Azra Gülendam Haytaoğlu`nun hayatını kaybetmesinden dolayı başta ailesi ve sevenleri olmak üzere tüm ülkemize baş sağlığı diliyor, bu vahim olayın failinin en ağır cezayı alması için her türlü çabayı göstereceğimizi bütün kamuoyuna duyuruyoruz

Antalya`da kendisinden 5 gün boyunca haber alınamayan Azra Gülendam Haytaoğlu`nun Mustafa Murat Ayhan tarafından alıkonarak vahşice katledildiğini büyük bir acı ve üzüntü içinde öğrendik. Kamuoyuna da yansıdığı üzere İMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu büyük bir utanç ve üzüntüyle öğrendiğimiz Mustafa Murat Ayhan`ın yönetim kurulu üyeliğinden azledilmesine yönelik hukuki süreç Odamız tarafından başlatılmıştır.

Kadınların her alanda sistematik bir şekilde tehdit edildiği, yaşamlarının ellerinden alındığı ülkemizde İstanbul Sözleşmesi`nin iptal ederek erkek şiddetini besleyip körükleyenler yaşanan her kadın cinayetinin sorumlusudur. Toplumun her hücresine sirayet ettirilmeye çalışılan bu erkek iktidarın elimizden aldığı her bir can için büyük bir öfke duyuyoruz.

Azra Gülendam Haytaoğlu`nun hayatını kaybetmesinden dolayı başta ailesi ve sevenleri olmak üzere tüm ülkemize baş sağlığı diliyor, bu vahim olayın failinin en ağır cezayı alması için her türlü çabayı göstereceğimizi bütün kamuoyuna duyuruyoruz.

İMO Ankara Şubesi

Kadın Komisyonu


Okunma Sayısı: 626

Ankara Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.